přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Let's Encrypt vydá první certifikáty v září

Let's Encrypt vydá první certifikáty v září

Let's Encrypt

Datum vydání prvních certifikátů projektem Let's Encrypt se blíží, je plánováno druhý týden v září. Ve druhé polovině listopadu bude moci službu využít každý.


Projekt Let's Encrypt, který vznikl s cílem prosadit šifrovanou komunikaci (TLS) na všech serverech, již brzy vydá první certifikáty. Podle zveřejněného plánu by mělo být vydávání certifikátů zahájeno v týdnu začínajícím 7. září, obecně dostupná (pro všechny) by pak služba měla být v týdnu od 16. listopadu.

Před obecnou dostupností bude zajištěno křížové podepisování certifikátů, které je nezbytné k tomu, aby je za důvěryhodné považovaly i ty aplikace a systémy, které nemají v úložišti kořenový certifikát autority. Projekt Let's Encrypt není však jen certifikační autorita poskytující doménové certifikáty zdarma, nýbrž také technické řešení umožňující celý proces práce s certifikáty výrazně usnadnit.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog