přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linksys otevřený firmware nezablokuje (u některých routerů)

Linksys otevřený firmware nezablokuje (u některých routerů)

Linksys

V souvislosti s novými americkými předpisy zablokují někteří výrobci routerů instalaci otevřeného firmwaru. Linksys se na to však u routerů řady WRT nechystá.


Před časem jsme informovali, že firma TP-LINK zablokuje instalaci otevřeného firmwaru (OpenWRT, DD-WRT...) do svých routerů. Vybrala si to jako nejsnazší možnost, jak vyhovět novým předpisům amerického regulačního úřadu FCC, které výrobcům nařizují zamezit uživatelům ve změně vysílacích parametrů bezdrátových zařízení.

Firma Linksys však u svých routerů řady WRT takové řešení neplánuje. Místo toho se dohodla s výrobcem čipů Marvell a s tvůrci firmwaru OpenWRT na takové cestě, aby routery předpisům vyhovovaly a současně se dal otevřený firmware používat. Routery budou vysílací parametry ukládat do oddělené části paměti, kam firmware nebude mít přístup, proto nebude důvod používání toho otevřeného zakazovat.

Routery Linksys jiných řad než WRT (týká se to například nové řady Max-Stream a starších typů routerů) však jiný než oficiální firmware blokovat budou.

Router Linksys WRT54GS.jpg Router Linksys WRT54GS (foto Evan-Amos, public domain)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz