přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linksys otevřený firmware nezablokuje (u některých routerů)

Linksys otevřený firmware nezablokuje (u některých routerů)

Linksys

V souvislosti s novými americkými předpisy zablokují někteří výrobci routerů instalaci otevřeného firmwaru. Linksys se na to však u routerů řady WRT nechystá.


Před časem jsme informovali, že firma TP-LINK zablokuje instalaci otevřeného firmwaru (OpenWRT, DD-WRT...) do svých routerů. Vybrala si to jako nejsnazší možnost, jak vyhovět novým předpisům amerického regulačního úřadu FCC, které výrobcům nařizují zamezit uživatelům ve změně vysílacích parametrů bezdrátových zařízení.

Firma Linksys však u svých routerů řady WRT takové řešení neplánuje. Místo toho se dohodla s výrobcem čipů Marvell a s tvůrci firmwaru OpenWRT na takové cestě, aby routery předpisům vyhovovaly a současně se dal otevřený firmware používat. Routery budou vysílací parametry ukládat do oddělené části paměti, kam firmware nebude mít přístup, proto nebude důvod používání toho otevřeného zakazovat.

Routery Linksys jiných řad než WRT (týká se to například nové řady Max-Stream a starších typů routerů) však jiný než oficiální firmware blokovat budou.

Router Linksys WRT54GS.jpg Router Linksys WRT54GS (foto Evan-Amos, public domain)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...