přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Journey: naučte se pracovat s Linuxem

Alvao

Linux Journey: naučte se pracovat s Linuxem

Linux Journey

Nový web Linux Journey umožňuje se zdarma naučit pracovat s Linuxem. Najdete tam výklad, cvičení a zkušební otázky.


Web Linux Journey je nový nástroj pro výuku práce s Linuxem. Umožňuje se zdarma naučit vše potřebné pro běžnou práci nebo si třeba jen doplnit znalosti z některých oblastí. Výuka je členěna do témat dále sdružených do tří skupin podle pokročilosti (zelenáč, cestovatel, síťový nomád).

U každého z témat najdete jednotlivé kroky (lekce), kde je vždy výklad k dané oblasti (třeba v tématu „Správa uživatelů“ je to „/etc/passwd“), cvičení pro posílení znalostí (místo něj jsou někde odkazy na další zdroje informací) a zkušební otázka.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao