přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, MakeHuman 1.0.0

POINT.X (2018-19)

MakeHuman 1.0.0

MakeHuman

Program MakeHuman pro tvorbu virtuálních lidí po dvanácti letech vývoje dosáhl verze 1.0.0.


reklama

MakeHuman je specializovaný program pro tvorbu virtuálních lidí (humanoidů). Je napsán v jazyce Python, rozšiřován pod licencí GNU AGPLv3 a oproti obecným programům pro 3D modelování (jako například Blender) nabízí širokou škálu specializovaných funkcí, optimalizované uživatelské rozhraní a rozsáhlou knihovnu topologií postav.

Program MakeHuman má za sebou dvanáct let vývoje a nyní dosáhl verze 1.0.0. Tato verze neznamená žádný přelom ve funkcích, je spíše vyjádřením dokončení určité vývojové etapy. Nyní je program schopen plně vyhovět při tvorbě virtuálních postav do her, stejně tak ale i pro jiné účely, například filmařské, ilustrátorské nebo pro obchodní grafiku – je to dáno možnostmi exportu do programů, v nichž se provede další zpracování.

O tom, co program MakeHuman umí a jak se s ním pracuje, si můžete přečíst v článku Jana Rippla.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno