přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Makulu Linux 6.1 Xfce

Control

Makulu Linux 6.1 Xfce

Makulu Linux

J. A. Watson představuje novou verzi linuxové distribuce Makulu Linux s desktopovým prostředím Xfce. Jedná se o distribuci výrazně zaměřenou na hry, proto je v ní také předinstalován klient Steam.


reklama

Makulu Linux je linuxová distribuce založená na Debian a zaměřená na běžné uživatele, přestože na ní lze provozovat i servery. Velká pozornost je v ní věnována počítačovým hrám, proto je předinstalován klient herního distribučního systému Steam. Hlavním webovým prohlížečem je zde Chromium a doplňují ho různé nástroje zrychlující a zpohodlňující používání webu (např. Web Caching nebo Flageret).

J. A. Watson představuje ve svém článku v magazínu ZDNet novou verzi 6.1 této distribuce, a to s desktopovým prostředím Xfce (v distribuci je dále k dispozici MATE, KDE a Enlightenment, u starších verzí i jiná prostředí). Přečtěte si, co si o ní myslí, podívejte se též na obrázky.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog