přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Po třech letech vývoje je tu Xfce 4.12

Po třech letech vývoje je tu Xfce 4.12

Xfce

Vývojáři desktopového prostředí Xfce ohlásili vydání verze 4.12. Nová verze vychází po téměř třech letech vývoje.


U desktopového prostředí Xfce už někdo mohl mít pocit, že se vývoj zastavil, protože dlouho nevznikla žádná nová verze. Opak je ale pravdou – po dvou letech a deseti měsících vývoje je tu verze 4.12. Novinek je celá řada, patří k nim například vylepšená podpora více monitorů, řada novinek ve správci oken (podpora dekorací na straně klienta, nový zoomovací režim, vylepšené přepínání oken apod.), mnoho nových funkcí v souborovém správci Thunar, podpora vypalování disku BluRay v programu Xfburn nebo sjednocení vzhledu pluginů.

Na novou verzi prostředí se můžete podívat v Xfce 4.12 tour.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...