přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Medveděv: Změňme autorské právo

E LINKX

Medveděv: Změňme autorské právo

Ruský prezident Dmitrij Medveděv navrhl, aby byla pravidla ve stylu „Creative Commons“ začleněna přímo do autorského práva.


Podle ruského prezidenta Dmitrije Medveděva neodpovídá současná podoba autorského práva požadavkům moderní doby. A sám hned nabízí řešení: chce do zákona přímo zapracovat pravidla odpovídající licencím Creative Commons.

Není úplně jasné, jak si ruský prezident takové zapracování představuje a jak by pak autorské právo vypadalo. Naopak je jisté, že jakékoli snahy tohoto typu nepochybně ještě zesílí tlak na Rusko, jak ze strany organizací typu RIAA nebo IFPI, tak i od západních států v čele s USA; už nyní Rusko čelí silné kritice (například od vlády USA), že „nedostatečně chrání autorská práva“.

Nahoru

Příspěvky

Medveděv: Změňme autorské právo
Ela 7. 06. 2011, 16:16:20
Odpovědět  Odkaz 
Po dlouhe dobe konecne nejaka pozitivni sprava z vychodu :D
Lukáš Jelínek Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Lukáš Jelínek 7. 06. 2011, 17:52:36
Odpovědět  Odkaz 
Tady v tom ale bohužel vidím hlavně populismus - snahu předvést, jak to Rusové těm zlým Američanům natřou a ještě na tom vydělají.
Re:Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Ela 7. 06. 2011, 18:06:28
Odpovědět  Odkaz 
A mate dukaz pro sve tvrzeni? :D
Lukáš Jelínek Re:Re:Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Lukáš Jelínek 7. 06. 2011, 18:25:06
Odpovědět  Odkaz 
To není tvrzení, to je názor ;-) Do hlavy ruskému prezidentovi opravdu nevidím, abych znal skutečné pohnutky k této jeho aktivitě.
Re:Re:Re:Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Ela 7. 06. 2011, 18:32:44
Odpovědět  Odkaz 
Rekl jste velice pravdivou poznamku - do hlavy ruskému prezidentovi opravdu nevidím, abych znal skutečné pohnutky k této jeho aktivit :D

A jelikoz, IMHO, Medevedv je jedna z mala v poho VIP osobnosti ruskeho imperia (kdyz pocitame od psychouse Stalina az po soucasnost :p), nelze, IMHO, Medvedeva hned odsoudit, jako hnidopicha :)

Jak ja jej sleduji, on kdyz neco rekne, vetsinou to ma hlavu i patu ;)
Coz se ani zdaleka neda rict o cz tuneldedku a ostatnich vladnich karieristech :-\
Re:Re:Re:Re:Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Dtr 8. 06. 2011, 07:46:53
Odpovědět  Odkaz 
Skvělý krok, Méďo. Drzost RIAA a podobných organizací nezná mezí, budou snad ještě diktovat svému donedávna největšímu nepříteli, co může a nemůže schvalovat za zákony. El Oel.
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Medveděv: Změňme autorské právo
Ela 8. 06. 2011, 08:20:13
Odpovědět  Odkaz 
Me se spis libi, ze si p. Medevedev nenecha jen tak od kohokoli sr... na hlavu a na rozdil od yankees, s snim se da vest normalni bipolarni jednani. US si diskuse vetsinou predstavuji stylem - "...my neco navrhneme s presvedcovanim, ze prave ten nas navrh je nejvic cool a vy - (pritomni zmetci), snad nebudete vahat ani vterinu a souhlasite s nasim 'sqelym' navrhem. O tom nepochybujeme..."

Tohle je predstava US diskuze, ale takhle to proste nejde. Mozna v US a v jeho "analnich vibratorech" (ti, kteri se jim bez rozmyslu hned a ve vsem cpou do zadnice :p).

Pokud nesouhlasite, dejte mi priklad, kdy Medvedev svym rozhodnutim poukazal na sebe, ze je totalni vypatlany blb... ;-)
Kdyz s necim nesouhlasil, zaroven navrhl svou alternativu, ktera vetsinou nebyla absolutne neprijatelna, ci uplne opacna, nez odmitany navrh. Spis svymi rozhodnutimi smeruje k tomu, aby nebyl 5. kolem u vozu, IMHO :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »