přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Místo Librebootu nastupuje librecore

Místo Librebootu nastupuje librecore

Coreboot

Nový projekt librecore má být lepším svobodným spinem Corebootu, než je Libreboot, nedávno opustivší GNU. Brzy mohl začít i prodej počítačů bez proprietárních blobů.


Události okolo zavaděče Libreboot vyústily v založení nového projektu. Jmenuje se librecore a má být lepším svobodným spinem Corebootu. K věci se vyjádřil Timothy Pearson, jeden ze zakladatelů projektu, jenž ve firmě Raptor Engineering pracoval na podpoře pro desku ASUS KCMA-D8 v Librebootu:

„Jak možná víte, [subjekt] Minifree (Leah Rowe) si u nás objednal portaci [podpory pro desku] KCMA-D8 a její vydání. Tuto práci jsme udělali a KCMA-D8 dále funguje, ovšem Minifree se rozhodl, že za tuto práci nezaplatí. Vřele doporučujeme, aby nikdo nevstupoval do obchodních vztahů se Minifree a jeho zakladatelkou Leah Rows, protože nedodržují právoplatně uzavřené smlouvy. Výsledkem veřejného zhroucení Minifree je, že jsme se stali součástí počátečního týmu, který zahájil komunitní projekt firmwaru bez blobů nazvaného librecore. Můžete také v blízké budoucnosti začít prodávat desktopy / pracovní stanice bez blobů, abychom pokryli tuto díru na trhu.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

ZW3D 2022