přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Místo Librebootu nastupuje librecore

EDU Trainings IT školení

Místo Librebootu nastupuje librecore

Coreboot

Nový projekt librecore má být lepším svobodným spinem Corebootu, než je Libreboot, nedávno opustivší GNU. Brzy mohl začít i prodej počítačů bez proprietárních blobů.


Události okolo zavaděče Libreboot vyústily v založení nového projektu. Jmenuje se librecore a má být lepším svobodným spinem Corebootu. K věci se vyjádřil Timothy Pearson, jeden ze zakladatelů projektu, jenž ve firmě Raptor Engineering pracoval na podpoře pro desku ASUS KCMA-D8 v Librebootu:

„Jak možná víte, [subjekt] Minifree (Leah Rowe) si u nás objednal portaci [podpory pro desku] KCMA-D8 a její vydání. Tuto práci jsme udělali a KCMA-D8 dále funguje, ovšem Minifree se rozhodl, že za tuto práci nezaplatí. Vřele doporučujeme, aby nikdo nevstupoval do obchodních vztahů se Minifree a jeho zakladatelkou Leah Rows, protože nedodržují právoplatně uzavřené smlouvy. Výsledkem veřejného zhroucení Minifree je, že jsme se stali součástí počátečního týmu, který zahájil komunitní projekt firmwaru bez blobů nazvaného librecore. Můžete také v blízké budoucnosti začít prodávat desktopy / pracovní stanice bez blobů, abychom pokryli tuto díru na trhu.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


SOPHOS - hacking webinar 1

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 1