přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu

Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu

Firefox

Mozilla smaže automatická hlášení o chybách nasbíraná od března 2017. Byla odesílána i v případě, že to uživatel zakázal. Chyba ve Firefoxu už byla opravena.


Prohlížeč Mozilla Firefox od verze 52 z března 2017 automaticky odesílal hlášení o spadlých procesech panelů, a to i v případě, že uživatele v nastavení prohlížeče automatické odesílání zakázal. V hlášeních o pádech mohou být citlivá data obsažená v dumpech paměti.

Chyba už byla opravena ve verzi 57.0.3, která byla vydána čistě kvůli tomuto problému. Všechna hlášení přijatá od postižených verzí budou smazána (přestože se tím zkomplikuje opravování chyb v prohlížeči) a navíc budou servery Mozilly odmítat nová hlášení od těchto verzí.

Smazat/odmítat se musí vše, protože nelze nijak rozlišit, kdy uživatel odesílání povolil a kdy ne.

Nahoru

Příspěvky

Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Jirka 5. 01. 2018, 12:43:10
Odpovědět  Odkaz 
Řeknu to asi takto:

od okamžiku, kdy je VŮBEC MOŽNÁ nějaká "telemetrie" (tedy zjednodušeně řečeno od doby, co jsou zařízení připojena k internetu), ani náhodou nevěřím tomu, že by se neděla, a to i zcela anonymně a bez vědomí uživatele, ba dokonce právě i přes navenek prezentovaný zákaz.

"Lákadlo" je zcela dominantní, čímsi jako morálka apod. se nezatěžuje skoro nikdo (důvody zde nebudu rozebírat).

Jiná věc je, že v podstatě (přinejmenším původně) nekomerční záležitosti typu Mozilla by k tomu neměly inklinovat (pokud pominu skutečnou potřebu v rámci oprav chyb apod.). Kromě toho princip open source by to měl vylučovat taky, ale znamenalo by to prakticky neustálou kontrolu zdrojových kódů a záruku, že binárky opravdu pocházejí z nich.

Ale kdo vlastně opravdu ví, kdo a v čem "jede"?

Navíc tendence stáda typu "někdo se o mě postará" je stálá, děsivá a zcela v souladu s výše zmíněným... Také viz "chléb a hry" atd.
Petr Valach Re: Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Petr Valach 5. 01. 2018, 17:29:12
Odpovědět  Odkaz 
Promiňte, ale takové "debaty" jsou naprosto k ničemu. Pokud máte nějaký důkaz, dejte ho na stůl, jinak hlášky typu "sice nic nevím, ale určitě se něco děje a nikomu a ničemu nevěřím", je na úrovni šíření hoaxu.
Re: Re: Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Jirka 5. 01. 2018, 21:51:27
Odpovědět  Odkaz 
To nebylo myšleno jako debata, ale pouze coby můj vlastní názor (vycházející z různých dlouhodobých poznatků a zkušeností). Můžete ho sdílet, nebo nemusíte...

Prostě už jen nemám iluze o lidech (žádné), tím spíš jsem pak mile překvapen, když je to někde víceméně náhodou naopak ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz