přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu

CIO Agenda

Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu

Firefox

Mozilla smaže automatická hlášení o chybách nasbíraná od března 2017. Byla odesílána i v případě, že to uživatel zakázal. Chyba ve Firefoxu už byla opravena.


Prohlížeč Mozilla Firefox od verze 52 z března 2017 automaticky odesílal hlášení o spadlých procesech panelů, a to i v případě, že uživatele v nastavení prohlížeče automatické odesílání zakázal. V hlášeních o pádech mohou být citlivá data obsažená v dumpech paměti.

Chyba už byla opravena ve verzi 57.0.3, která byla vydána čistě kvůli tomuto problému. Všechna hlášení přijatá od postižených verzí budou smazána (přestože se tím zkomplikuje opravování chyb v prohlížeči) a navíc budou servery Mozilly odmítat nová hlášení od těchto verzí.

Smazat/odmítat se musí vše, protože nelze nijak rozlišit, kdy uživatel odesílání povolil a kdy ne.

Nahoru

Příspěvky

Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Jirka 5. 01. 2018, 12:43:10
Odpovědět  Odkaz 
Řeknu to asi takto:

od okamžiku, kdy je VŮBEC MOŽNÁ nějaká "telemetrie" (tedy zjednodušeně řečeno od doby, co jsou zařízení připojena k internetu), ani náhodou nevěřím tomu, že by se neděla, a to i zcela anonymně a bez vědomí uživatele, ba dokonce právě i přes navenek prezentovaný zákaz.

"Lákadlo" je zcela dominantní, čímsi jako morálka apod. se nezatěžuje skoro nikdo (důvody zde nebudu rozebírat).

Jiná věc je, že v podstatě (přinejmenším původně) nekomerční záležitosti typu Mozilla by k tomu neměly inklinovat (pokud pominu skutečnou potřebu v rámci oprav chyb apod.). Kromě toho princip open source by to měl vylučovat taky, ale znamenalo by to prakticky neustálou kontrolu zdrojových kódů a záruku, že binárky opravdu pocházejí z nich.

Ale kdo vlastně opravdu ví, kdo a v čem "jede"?

Navíc tendence stáda typu "někdo se o mě postará" je stálá, děsivá a zcela v souladu s výše zmíněným... Také viz "chléb a hry" atd.
Petr Valach Re: Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Petr Valach 5. 01. 2018, 17:29:12
Odpovědět  Odkaz 
Promiňte, ale takové "debaty" jsou naprosto k ničemu. Pokud máte nějaký důkaz, dejte ho na stůl, jinak hlášky typu "sice nic nevím, ale určitě se něco děje a nikomu a ničemu nevěřím", je na úrovni šíření hoaxu.
Re: Re: Mozilla řeší problém s hlášeními o pádech Firefoxu
Jirka 5. 01. 2018, 21:51:27
Odpovědět  Odkaz 
To nebylo myšleno jako debata, ale pouze coby můj vlastní názor (vycházející z různých dlouhodobých poznatků a zkušeností). Můžete ho sdílet, nebo nemusíte...

Prostě už jen nemám iluze o lidech (žádné), tím spíš jsem pak mile překvapen, když je to někde víceméně náhodou naopak ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »