přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Na tabletu Tenq P07 poběží Ubuntu

Na tabletu Tenq P07 poběží Ubuntu

Čínská firma Tenq připravuje nový tablet P07, na kterém bude linuxová distribuce Ubuntu Netbook 10.10. Jedná se o první použití běžného GNU/Linuxu na tabletu.


Podle informací, které se dostaly na veřejnost, připravuje čínská firma Tenq nový tablet P07, který bude vůbec prvním takovým přístrojem s běžným GNU/Linuxem. Dosud se v této sféře používal (s linuxovým jádrem) jen Android, nyní to však bude „normální“ linuxová distribuce, konkrétně Ubuntu Netbook 10.10.

Mělo by se jednat o přístroj s procesorem Atom o kmitočtu 1.6 GHz, s 2 GB operační paměti a se SSD úložištěm o velikosti 32 GB, displejem o úhlopříčce 10,1 palce, dvěma USB zásuvkami, rozhraním WiFi, Bluetooth, HDMI výstupem a slotem pro Micro SD kartu. Další technické informace nejsou zatím známy, finální podoba zařízení se teprve dokončuje. S distribucí mimo čínský trh se bohužel nepočítá.

Nahoru

Příspěvky

Na tabletu Tenq P07 poběží Ubuntu
RiPP3r 30. 12. 2010, 09:20:24
Odpovědět  Odkaz 
Nevím, ale ubuntu mi nepřijde jako vhodný systém pro tablet. Jedině s Unity, ale to je teď stále dost nepoužitelné :-/ Doufám, že udělají alespoň nějakou pěknou grafickou nadstavbu.
Lukáš Jelínek Re:Na tabletu Tenq P07 poběží Ubuntu
Lukáš Jelínek 30. 12. 2010, 16:37:14
Odpovědět  Odkaz 
Osobně bych Ubuntu nepoužíval nikde, ale to je jen můj subjektivní pohled.
Jirka Vrba Na tabletu Tenq P07 poběží Ubuntu
baf 2. 01. 2011, 21:58:15
Odpovědět  Odkaz 
chtělo by to něco co se dá koupit i u nás

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog