přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny

CIO Agenda

Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny

Zdarma budou dostupné pouze základní funkce, za nadstandard si uživatelé budou muset připlatit.


Servery Jabbimu využívá kolem 30 tisíc lidí. Pokud jim budou stačit základní funkce, stále pro ně bude zdarma, ale za bonusové funkce jako například transporty do jiných IM sítí si budou muset připlatit. VIP účet vyjde na 190 Kč ročně a kromě zmiňovaných funkcí slibuje také lepší spolehlivost. Dosud byl provoz prodělečný, zisk z VIP účtů sice zaplatil provoz serverů, ale už ne práci lidí. Jabbim také připravuje e-shop s propagačními předměty, nové webové stránky a pro VIP uživatele třeba často žádané účty na vlastní doméně. Ke změnám dojde v nejbližších měsících. Více si můžete přečíst ve vyjádření Jana Pinkase, provozovatele Jabbimu.  

Nahoru

Příspěvky

Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny
Frantisek 17. 09. 2010, 08:05:41
Odpovědět  Odkaz 
Neodesel jsem od nich kvuli penezum, ale stale nefungujicim transportum a aroganci pinkyho. Je to uz nejaky rok a nemam v umyslu se k takovym vracet!
Vlastimil Ott Re:Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny
Vlastimil Ott 17. 09. 2010, 10:25:22
Odpovědět  Odkaz 
To je každého volba, myslím, že to nemusíte vysvětlovat. Já třeba nejsem tak radikální, protože vím, co práce dá provoz jednoho webu (máme jich několik) a že s uživateli je třeba "pracovat". PR má Jabbim slabé, ale jsou si toho vědomi, takže se můžeme těšit na zlepšení. Nový web nám Pinky ukazoval v dubnu na LinuxExpu, škoda, že neběží... Ale Liberix taky není žádným vzorem, co se vztahů s veřejností týče.. :-) Prostě je to maratón bez konce.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek


| blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »