přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny

Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny

Zdarma budou dostupné pouze základní funkce, za nadstandard si uživatelé budou muset připlatit.


Servery Jabbimu využívá kolem 30 tisíc lidí. Pokud jim budou stačit základní funkce, stále pro ně bude zdarma, ale za bonusové funkce jako například transporty do jiných IM sítí si budou muset připlatit. VIP účet vyjde na 190 Kč ročně a kromě zmiňovaných funkcí slibuje také lepší spolehlivost. Dosud byl provoz prodělečný, zisk z VIP účtů sice zaplatil provoz serverů, ale už ne práci lidí. Jabbim také připravuje e-shop s propagačními předměty, nové webové stránky a pro VIP uživatele třeba často žádané účty na vlastní doméně. Ke změnám dojde v nejbližších měsících. Více si můžete přečíst ve vyjádření Jana Pinkase, provozovatele Jabbimu.  

Nahoru

Příspěvky

Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny
Frantisek 17. 09. 2010, 08:05:41
Odpovědět  Odkaz 
Neodesel jsem od nich kvuli penezum, ale stale nefungujicim transportum a aroganci pinkyho. Je to uz nejaky rok a nemam v umyslu se k takovym vracet!
Vlastimil Ott Re:Největší český Jabber server Jabbim.cz čekají změny
Vlastimil Ott 17. 09. 2010, 10:25:22
Odpovědět  Odkaz 
To je každého volba, myslím, že to nemusíte vysvětlovat. Já třeba nejsem tak radikální, protože vím, co práce dá provoz jednoho webu (máme jich několik) a že s uživateli je třeba "pracovat". PR má Jabbim slabé, ale jsou si toho vědomi, takže se můžeme těšit na zlepšení. Nový web nám Pinky ukazoval v dubnu na LinuxExpu, škoda, že neběží... Ale Liberix taky není žádným vzorem, co se vztahů s veřejností týče.. :-) Prostě je to maratón bez konce.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek


| blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...