přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Netflix otevírá nástroj Sleepy Puppy k odhalování XSS

Netflix otevírá nástroj Sleepy Puppy k odhalování XSS

Sleepy Puppy

Firma Netflix poskytla s otevřenými zdrojovými kódy svůj nástroj Sleepy Puppy, který slouží k odhalování XSS zranitelností. Nejsnáze si ho vyzkoušíte přes Docker.


Cross-site scripting (XSS) je typ zranitelnosti webových aplikací, kdy lze do stránky vložit svůj vlastní kód a zneužít ho například ke změně zobrazovaných informací, ale i k získání citlivých údajů, hesel apod. Firmy Netflix, která je známa především jako poskytovatel streamovaných médií, nyní nabídla k obecnému použití svůj nástroj Sleepy Puppy, který je určen k odhalování právě takových zranitelností.

Zdrojové kódy najdete na GitHubu, jsou poskytovány pod Apache License. Nástroj je napsán v jazyce Python s využitím frameworku Flask, pro ORM využívá SQLAlchemy, jako editor obsahuje Ace a pro snímky stránek html2canvas. Nejsnazší způsob, jak si nástroj vyzkoušet, je prostřednictvím kontejnerového nástroje Docker.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...