přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Státní správa produkuje nejhorší software

Státní správa produkuje nejhorší software

Podle čerstvé studie vzniká nejchybovější software ve státní správě.


Na konferenci Black Hat Europe v Amsterdamu byla publikována studie, která zjišťovala kvalitu softwaru v různých sektorech ekonomiky USA. Celkově 80 % softwaru nevyhovělo stanoveným bezpečnostním kritériím. Při hodnocení webů podle OWASP bylo jako bezpečných vyhodnoceno 28 % webů v komerční sféře, 24 % ve finančnictví a jen 16 % ve státní správě. U off-line aplikací to bylo (podle metodiky SANS Institute) 34 %, resp. 28 a 18 %.

Například 40 % státních webů bylo zranitelných pomocí SQL injection, cross-site scripting pak ohrožuje dokonce celých 75 % webů ve státní sféře. V soukromém sektoru jsou tato čísla významně nižší. Podle Alana Pallera, ředitele výzkumu v SANS Institute, je tento stav způsoben tím, jak se přistupuje k vývojářům píšícím špatný kód. Zatímco v soukromé sféře si takto pracující vývojář podkopává svoji kariéru (protože zvyšuje náklady na software), ve sféře státní více chyb znamená více práce při jejich odstraňování a tedy i více peněz, které stát ochotně platí.

Nahoru

Příspěvky

Státní správa produkuje nejhorší software
abcd 15. 03. 2012, 12:32:52
Odpovědět  Odkaz 
Zjisteni, ze vyvojari pisici SW pro statni sferu ho zamerne pisi spatne, aby mohly nasledne uctovat viceprace na jeho "vylepsovani" neni zadny novy objev.

Hlavnim problemem je, ze statni instituce nemaji ve vetsine pripadu na sve strane barikady nikoho, kdo by dokazal podobne projekty dozorovat a objektivne hodnotit jejich prubeh a vysledek.

Dnes se to resi najimanim externich dozornych poradcu, kteri jsou placeni podle toho, jak se jim dari minimalizovat dodatecne naklady.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »