přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Státní správa produkuje nejhorší software

Státní správa produkuje nejhorší software

Podle čerstvé studie vzniká nejchybovější software ve státní správě.


Na konferenci Black Hat Europe v Amsterdamu byla publikována studie, která zjišťovala kvalitu softwaru v různých sektorech ekonomiky USA. Celkově 80 % softwaru nevyhovělo stanoveným bezpečnostním kritériím. Při hodnocení webů podle OWASP bylo jako bezpečných vyhodnoceno 28 % webů v komerční sféře, 24 % ve finančnictví a jen 16 % ve státní správě. U off-line aplikací to bylo (podle metodiky SANS Institute) 34 %, resp. 28 a 18 %.

Například 40 % státních webů bylo zranitelných pomocí SQL injection, cross-site scripting pak ohrožuje dokonce celých 75 % webů ve státní sféře. V soukromém sektoru jsou tato čísla významně nižší. Podle Alana Pallera, ředitele výzkumu v SANS Institute, je tento stav způsoben tím, jak se přistupuje k vývojářům píšícím špatný kód. Zatímco v soukromé sféře si takto pracující vývojář podkopává svoji kariéru (protože zvyšuje náklady na software), ve sféře státní více chyb znamená více práce při jejich odstraňování a tedy i více peněz, které stát ochotně platí.

Nahoru

Příspěvky

Státní správa produkuje nejhorší software
abcd 15. 03. 2012, 12:32:52
Odpovědět  Odkaz 
Zjisteni, ze vyvojari pisici SW pro statni sferu ho zamerne pisi spatne, aby mohly nasledne uctovat viceprace na jeho "vylepsovani" neni zadny novy objev.

Hlavnim problemem je, ze statni instituce nemaji ve vetsine pripadu na sve strane barikady nikoho, kdo by dokazal podobne projekty dozorovat a objektivne hodnotit jejich prubeh a vysledek.

Dnes se to resi najimanim externich dozornych poradcu, kteri jsou placeni podle toho, jak se jim dari minimalizovat dodatecne naklady.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...