přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nizozemsko sdílí koncepty a zdrojové kódy svých základních registrů

Nizozemsko sdílí koncepty a zdrojové kódy svých základních registrů

Nizozemsko

Nizozemsko otevřeně poskytuje koncepty, na nichž je postaveno tamní řešení základních registrů, a také zdrojové kódy k implementaci. Cílem je ukázat, jak jsou tyto systémy řešeny, a umožnit opětovné použití jinde.


Nizozemské království se u svých základních registrů, které využívá celá veřejná správa, vydalo cestou otevřenosti. Poskytuje otevřeně jako koncepty, na nichž je řešení postaveno, tak i zdrojové kódy k implementaci. Cílem je, aby se každý mohl podívat, jak tyto systémy fungují. Současně se tak umožňuje opětovné použití stejného řešení jinde.

Nahoru

Příspěvky

Nizozemí sdílí koncepty a zdrojové kódy svých základních registrů
fri 1. 03. 2015, 10:42:09
Odpovědět  Odkaz 
Je to směr, kterým se tam ubírá vývoj. V České republice se třeba časem také přidáme.
Re: Nizozemí sdílí koncepty a zdrojové kódy svých základních registrů
fd 2. 03. 2015, 09:57:24
Odpovědět  Odkaz 
U nas? Tady prece panuji ony "specificke podminky", tudiz je vse treba delat jinak a lepe a za 1000x vice penez.
Re: Re: Nizozemí sdílí koncepty a zdrojové kódy svých základních registrů
fri 2. 03. 2015, 23:49:35
Odpovědět  Odkaz 
Peníze se směňují za výrobky. Národohospodář citlivě řídí jejich množství v oběhu, aby lidé neztráceli motivaci. Jde také o to, aby se to nezvrhlo moc rychle v neřízenou inflaci, aby lidi neztratili motivaci. Problémy vznikají z toho, že je to věda, aby to vycházelo setrvale pořád.

Na vyšší úrovni je to o něčem jiném, než když si řemeslník před půl stoletím pro sebe zopakoval jakoby moudrost předků "musíš vydělat, ne se nadělat.". To aby se společně s okolím na chvíli zasmál, a pak šel makat. A každý si svoje odpracuje, to mi věř. Protože lidé nechtějí být považování za lenochy, tak rádi něco dělají.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...