přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky

Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky

Nová verze ABRTu, nástroje na automatické hlášení pádů ve Fedoře, přináší zajímavé funkce jako mikroreporty a statistiky problémů.


Uživatelé Fedory ABRT (Automatic Bug Reporting Tool) jistě znají. Objeví se vždy, když dojde k nějakému pádu, a nabídne průvodce nahlášením problému. Problém byl v tom, že rozpoznávání duplicit nefungovalo příliš dobře a ABRT zahlcoval bugzillu množstvím hlášení, které vývojáři nebyli schopní zpracovávat.

ABRT 2 přináší novou architekturu, která obsahuje ABRT Server, na který lokální klient pošle tzv. mikroreport (uReport). Jedná se o malé otisky pádů, které obsahují informace jako název balíčku, architekturu, verzi kernelu, poslední volané funkce. Naopak by neměly obsahovat žádná citlivá data. Na serveru se informace doplní o informace z debuginfo balíčků a vznikne report. Ten je na základě podobnosti sdružován do skupin reportů, týkajících se jednoho problému. Server pak na základě tohoto vytváří statistiky problémů, které jsou užitečné nejen pro vývojáře. Vytváří například žebříček palčivých problémů (těch, které se objevily nedávno a trápí hodně uživatelů) a dlouhodobých problémů (netrápí aktuálně tolik uživatelů, ale objevují se už dlouhou dobu).
Nový server také výrazně zlepšuje odhalování duplikátů a pokud byl váš problém již nahlášen, zapíše se report do statistiky, ale do bugzilly již ne. Hlášení bugů přes ABRT tak nyní dává větší smysl než kdykoliv před tím, protože nejenže můžete dát o problému vývojářům vědět pomocí bugzilly, ale můžete také ovlivnit statistiku, která jim pomáhá zjistit, na které problémy je třeba se zaměřit.

Více informací v článku na fedora.cz

Nahoru

Příspěvky

Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky
Ravensun 11. 09. 2012, 13:13:45
Odpovědět  Odkaz 
Tak takový systém se mi líbí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »