přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky

Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky

Nová verze ABRTu, nástroje na automatické hlášení pádů ve Fedoře, přináší zajímavé funkce jako mikroreporty a statistiky problémů.


Uživatelé Fedory ABRT (Automatic Bug Reporting Tool) jistě znají. Objeví se vždy, když dojde k nějakému pádu, a nabídne průvodce nahlášením problému. Problém byl v tom, že rozpoznávání duplicit nefungovalo příliš dobře a ABRT zahlcoval bugzillu množstvím hlášení, které vývojáři nebyli schopní zpracovávat.

ABRT 2 přináší novou architekturu, která obsahuje ABRT Server, na který lokální klient pošle tzv. mikroreport (uReport). Jedná se o malé otisky pádů, které obsahují informace jako název balíčku, architekturu, verzi kernelu, poslední volané funkce. Naopak by neměly obsahovat žádná citlivá data. Na serveru se informace doplní o informace z debuginfo balíčků a vznikne report. Ten je na základě podobnosti sdružován do skupin reportů, týkajících se jednoho problému. Server pak na základě tohoto vytváří statistiky problémů, které jsou užitečné nejen pro vývojáře. Vytváří například žebříček palčivých problémů (těch, které se objevily nedávno a trápí hodně uživatelů) a dlouhodobých problémů (netrápí aktuálně tolik uživatelů, ale objevují se už dlouhou dobu).
Nový server také výrazně zlepšuje odhalování duplikátů a pokud byl váš problém již nahlášen, zapíše se report do statistiky, ale do bugzilly již ne. Hlášení bugů přes ABRT tak nyní dává větší smysl než kdykoliv před tím, protože nejenže můžete dát o problému vývojářům vědět pomocí bugzilly, ale můžete také ovlivnit statistiku, která jim pomáhá zjistit, na které problémy je třeba se zaměřit.

Více informací v článku na fedora.cz

Nahoru

Příspěvky

Nový ABRT přináší mikroreporty a statistiky
Ravensun 11. 09. 2012, 13:13:45
Odpovědět  Odkaz 
Tak takový systém se mi líbí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz