přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Android se jmenuje Oreo

Nový Android se jmenuje Oreo

Android

Osmá verze systému Android, dosud označovaná jako Android O, získala svůj definitivní název: Oreo. Slibuje například vyšší rychlost, zobrazení „obraz v obraze‟ nebo Android Instant Apps. Je již k dispozici v rámci AOSP.


Operační systém Android 8.0, dosud pracovně označovaný jako „Android O‟ získal svůj definitivní kódový název. Jmenuje se „Oreo‟ – podle slepovaných sušenek této značky. Je již dostupný prostřednictvím AOSP, na mobilní přístroje se dostane o něco později.

Mezi hlavní novinky této verze patří vyšší rychlost, nižší spotřeba energie (díky omezení aplikací běžících na pozadí), bezinstalační aplikace Android Instant Apps, integrace Google Play Protect, vylepšení notifikací (rozčlenění do kanálů, odložené notifikace...), automatické vyplňování formulářových polí, zobrazení aplikací „obraz v obraze‟ (picture-in-picture) nebo nové obrázky emoji.

Android Oreo přichází (z videa v blogu Google) Android Oreo přichází (z videa v blogu Google)

Nahoru

Příspěvky

Nový Android se jmenuje Oreo
Vaše jméno: 26. 08. 2017, 14:59:57
Odpovědět  Odkaz 
a uz umi na wifi ad-hoc?, instalovat na sd kartu?, ....

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog