přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový Red Hat Enterprise Linux 7.5

Nový Red Hat Enterprise Linux 7.5

Red Hat

Společnost Red Hat uvedla na trh novou verzi své linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux 7.5. Oproti starší verzi se může pochlubit kromě jiného vyšší bezpečností, novými funkcemi pro integraci s Microsoft Windows a vylepšeným administrátorským rozhraním.


Red Hat Enterprise Linux (RHEL) už podle názvu cílí na uživatele z řad podniků. Těm, kteří využívají prostředí hybridního cloudu, RHEL 7.5 slibuje především vyšší bezpečnost. O tu se konkrétně stará protokol OpenSCAP s automatizační technologií Red Hat Ansible Automation. Scénáře Ansible lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším nápravám nežádoucích stavů právě v hybridních prostředích. Ochranu citlivých dat napříč různými cloudy pak má na starost technologii Network-Bound Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků. Snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích pomáhá mechanismu virtual data optimizer (VDO). VDO totiž využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi, tím omezuje redundanci dat a úložná kapacita je tak využita mnohem efektivněji.

Snadnější správa a integrace s Windows

Vylepšená administrátorská konzole RHELu 7.5 práci linuxových správců a pracovníků technické podpory. Přehledné webové rozraní usnadňuje mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť.

Součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 jsou i nové funkce a integrační nástroje pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows. Jde například o bezpečný přenos dat v cloudech Microsoft Azure, nebo o zvýšení výkonu v prostředích s architekturou Microsoft Active Directory.

Linuxové kontejnery

Red Hat se dlouhodobě snaží hrát prim v oblasti kontejnerových technologií a tomu odpovídá i nový RHEL, který se může pochlubit plnou podporou open source utility Buildah, která vývojářům pomáhá s vytvářením a úpravou obrazů linuxových kontejnerů. Díky tomu mohou uživatelé RHEL vytvářet a nasazovat kontejnerizované aplikace rychleji a nepotřebují k tomu plnohodnotné kontejnerové prostředí. Výhodou tohoto přístupu je i vyšší bezpečnost, mimo jiné i díky menšímu počtu potenciálně zneužitelných prvků.

Architektura dle vlastního výběru

Stejně jako předchozí verze je RHEL 7.5 dostupná pro různé počítačové platformy včetně x86, IBM Power, IBM z a 64bitových ARM procesorů. Nejnovější verze pak přináší i podporu jedno-hostitelské KVM virtualizace a formátu OCI (Open Container Initiative) do prostředí systémů IBM.

Nahoru

Příspěvky

Nový Red Hat Enterprise Linux 7.5
AW 2. 06. 2018, 20:24:25
Odpovědět  Odkaz 
"Vylepšená administrátorská konzole RHELu 7.5 práci linuxových správců a pracovníků technické podpory. Přehledné webové rozraní usnadňuje mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť."

Nechybí v této větě nějaké slovo? :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz