přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Odposlouchávat lze i přes sluchátka

Inzerce

Odposlouchávat lze i přes sluchátka

Zvuková karta

Bezpečnostní specialisté ukázali, že lze hacknout zvukový čip RealTek a změnit jeho funkci tak, aby šlo přes sluchátka odposlouchávat okolí počítače.


Myslíte si, že když nemáte k počítači připojen mikrofon, nemůže vás nikdo odposlouchávat? Omyl, k odposlechu mohou stačit sluchátka. Vědcům z izraelské Ben Gurion University se povedlo změnit funkci zvukového čipu RealTek tak, že se ze zvukového výstupu stal vstup a připojená sluchátka posloužila ve funkci mikrofonu. „Naše experimenty ukazují, že srozumitelný zvuk lze získat přes sluchátka a lze ho pak přenášet na vzdálenost několik metrů,“ napsal Mordecai Guri, jeden z výzkumníků. „Navíc jsme ukázali, že stejné nastavení dosahuje kapacity kanálu skoro 1 Kb/s v širokém rozsahu kmitočtů.“

„Většina dnešních zabudovaných zvukových karet má možnost do určité míry změnit funkci, což znamená, že ji lze používat pro více než jednu věc. [Linuxové] jádro poskytuje rozhraní, které umožňuje změnit funkci vašich jacků, ale prakticky nikdo to nepoužívá nebo o tom ani neví,“ vysvětluje linuxový specialista na zvuk David Henningsson.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Data&AI Forum 2020

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao