přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Odposlouchávat lze i přes sluchátka

Odposlouchávat lze i přes sluchátka

Zvuková karta

Bezpečnostní specialisté ukázali, že lze hacknout zvukový čip RealTek a změnit jeho funkci tak, aby šlo přes sluchátka odposlouchávat okolí počítače.


Myslíte si, že když nemáte k počítači připojen mikrofon, nemůže vás nikdo odposlouchávat? Omyl, k odposlechu mohou stačit sluchátka. Vědcům z izraelské Ben Gurion University se povedlo změnit funkci zvukového čipu RealTek tak, že se ze zvukového výstupu stal vstup a připojená sluchátka posloužila ve funkci mikrofonu. „Naše experimenty ukazují, že srozumitelný zvuk lze získat přes sluchátka a lze ho pak přenášet na vzdálenost několik metrů,“ napsal Mordecai Guri, jeden z výzkumníků. „Navíc jsme ukázali, že stejné nastavení dosahuje kapacity kanálu skoro 1 Kb/s v širokém rozsahu kmitočtů.“

„Většina dnešních zabudovaných zvukových karet má možnost do určité míry změnit funkci, což znamená, že ji lze používat pro více než jednu věc. [Linuxové] jádro poskytuje rozhraní, které umožňuje změnit funkci vašich jacků, ale prakticky nikdo to nepoužívá nebo o tom ani neví,“ vysvětluje linuxový specialista na zvuk David Henningsson.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »