přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

Registrační značka

Činnost, která byla dosud pouze doménou represivních složek, se s představením OpenALPR dostává do rukou každému zájemci. Ke čtení registračních značek vozidel stačí webová kamera.


Automatické čtení registračních značek vozidel a jejich další zpracování (evidence, spojování se záznamy o rychlosti, porovnávání s databázemi atd.) bylo dosud doménou policejních složek a dalších orgánů, které je využívají k represi nebo například placení mýtného. Nově je ale tato činnost dostupná každému.

Vznikla totiž služba OpenALPR, která nabízí čtení značek a jejich zpracování pro evidenci vjezdů na soukromé pozemky (a stejně tak odjezdů), notifikaci při neoprávněných vjezdech a další funkce. Služba využívá software s otevřenými zdrojovými kódy (jsou na GitHubu, licence je AGPL), který může pro své účely využít každý. K funkci stačí připojit k počítači kameru, například i nějakou kvalitnější webovou.

Služba i software jsou samozřejmě kontroverzní záležitostí, protože sledování může zasahovat do soukromí lidí – sledovat a evidovat jejich výskyt na určitých místech v určitých časech.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz