přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

Registrační značka

Činnost, která byla dosud pouze doménou represivních složek, se s představením OpenALPR dostává do rukou každému zájemci. Ke čtení registračních značek vozidel stačí webová kamera.


Automatické čtení registračních značek vozidel a jejich další zpracování (evidence, spojování se záznamy o rychlosti, porovnávání s databázemi atd.) bylo dosud doménou policejních složek a dalších orgánů, které je využívají k represi nebo například placení mýtného. Nově je ale tato činnost dostupná každému.

Vznikla totiž služba OpenALPR, která nabízí čtení značek a jejich zpracování pro evidenci vjezdů na soukromé pozemky (a stejně tak odjezdů), notifikaci při neoprávněných vjezdech a další funkce. Služba využívá software s otevřenými zdrojovými kódy (jsou na GitHubu, licence je AGPL), který může pro své účely využít každý. K funkci stačí připojit k počítači kameru, například i nějakou kvalitnější webovou.

Služba i software jsou samozřejmě kontroverzní záležitostí, protože sledování může zasahovat do soukromí lidí – sledovat a evidovat jejich výskyt na určitých místech v určitých časech.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station