přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

EPLAN

OpenALPR: čtení registračních značek pro každého

Registrační značka

Činnost, která byla dosud pouze doménou represivních složek, se s představením OpenALPR dostává do rukou každému zájemci. Ke čtení registračních značek vozidel stačí webová kamera.


reklama

Automatické čtení registračních značek vozidel a jejich další zpracování (evidence, spojování se záznamy o rychlosti, porovnávání s databázemi atd.) bylo dosud doménou policejních složek a dalších orgánů, které je využívají k represi nebo například placení mýtného. Nově je ale tato činnost dostupná každému.

Vznikla totiž služba OpenALPR, která nabízí čtení značek a jejich zpracování pro evidenci vjezdů na soukromé pozemky (a stejně tak odjezdů), notifikaci při neoprávněných vjezdech a další funkce. Služba využívá software s otevřenými zdrojovými kódy (jsou na GitHubu, licence je AGPL), který může pro své účely využít každý. K funkci stačí připojit k počítači kameru, například i nějakou kvalitnější webovou.

Služba i software jsou samozřejmě kontroverzní záležitostí, protože sledování může zasahovat do soukromí lidí – sledovat a evidovat jejich výskyt na určitých místech v určitých časech.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »