přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSI a FSF budou společně chránit svobodný software

OSI a FSF budou společně chránit svobodný software

Open Source Initiative a Free Software Foundation budou spolupracovat na ochraně svobodného softwaru. Cílem je lépe čelit hrozbě pro tento software, která vyvstala prodejem patentů sdružení CPTN.


Open Source Initiative (OSI) a Free Software Foundation (FSF) se dohodly na společném úsili v ochraně svobodného softwaru proti nové hrozbě. Ta vyvstala tím, že se v rámci dělení společnosti Novell dostal balík softwarových patentů ke sdružení CPTN Holdings v čele s Microsoftem. Již dříve podala OSI podnět německému antimonopolnímu úřadu k prošetření okolností akvizice patentů ze strany CPTN a možného protisoutěžního chování členů CPTN.

Nyní se spojuje úsilí OSI a FSF s cílem lépe čelit existující hrozbě. Byl tedy připraven návrh americkému ministerstvu spravedlnosti na prošetření akvizice. Navíc se správní rady obou organizací shodly na tom, že je potřeba provést ráznou praktickou i symbolickou akci - proto byl původní německý podnět OSI nyní zrevidován a vznikla společná deklarace vyjadřující postoj organizací k transakci.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz