přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, „Otevřená veřejná správa“ v USA končí

Soutěž - reproduktory Trust

„Otevřená veřejná správa“ v USA končí

Sedm webů, které jsou součástí Obamova projektu „otevřené veřejné správy“ v USA, ukončí provoz pro nedostatek finančních prostředků.


reklama

Americký prezident Barack Obama nastupoval do úřadu kromě jiného i se slibem „otevřené veřejné správy“, tedy přímé občanské kontroly fungování správních orgánů a jejich rozpočtů skrze zveřejňování informací na webu a další internetovou komunikaci. Nyní však budou dosavadní aktivity výrazně oslabeny pro nedostatek peněz.

Prezident požadoval na rok 2011 do fondu pro e-government 35 milionů USD. Sněmovna reprezentantů však poskytla pouze 2 miliony, následně Senát přidělil 20 milionů. Kancelář pro správu a rozpočet proto připravuje ukončení provozu celkem sedmi webů, první z nich budou vypnuty již 20. dubna. Organizace zaměřující se na transparenci veřejné správy ostře protestují. Například Sunlight Foundation zaslala politikům dopis, ve kterém vysvětluje důležitost projektu. Zkrácení rozpočtu pro projekt kritizuje i senátor Joseph Lieberman, který měl svým návrhem hlavní podíl na vzniku fondu pro e-governement.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »