přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ovládání pohybem brzy i v Linuxu

Časopis GOLF - dárkové předplatné

Ovládání pohybem brzy i v Linuxu

Belgická firma SoftKinetic vyvinula platformu pro ovládání počítačů a jiných přístrojů pohybem člověka, a to dávno před uvedením zařízení Kinect od společnosti Microsoft. V příštím roce by měla být k dispozici pro použití v počítačích (v Linuxu a Windows) a televizích.


Zařízení Kinect od společnosti Microsoft je pohybový senzor, který pomocí kamer snímá pohyb člověka a přenáší ho do počítače jako vstupní informaci pro ovládání programů, zejména her. Bohužel jeho používání je omezeno na herní přístroje XBox 360. To už ale může být brzy minulostí, protože tu existuje platforma „iisu“ (což znamená „interface is U“, tedy „rozhraní jste vy“) od belgické firmy SoftKinetic.

Platforma existuje již dlouho, ale zatím nebyla k dispozici pro všeobecné použití. V příštím roce by se to ale mělo změnit a iisu zamíří jak na osobní počítače (kde půjde používat nejen ve Windows, ale i v Linuxu), tak i na další přístroje, zejména televizory. Firma SoftKinetic se spojila se společností Optrima Electronics, která vyrábí potřebný hardware a bude pro iisu poskytovat kamerové systémy OptriCam. Platforma bude pro představena v lednu 2011 na CES v Las Vegas, v únoru bude na Game Developers Conference v San Franciscu spuštěn program pro vývojáře a výrobků pro spotřebitele bychom se mohli dočkat ve druhé polovině roku 2011.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog