přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OxygenOS: další fork Androida

OxygenOS: další fork Androida

OxygenOS

Firma OnePlus bude do svých přístrojů dávat svůj vlastní systém OxygenOS, který je opět odvozen od systému Android, podobně jako dosud používaný Cyanogen OS.


Mobilní telefony firmy OnePlus byly dosud prodávány s operačním systémem Cyanogen OS, což je komerční varianta známého systému CyanogenMod, který je odvozen od ještě mnohem známějšího mobilního, na Linuxu založeného systému Android. Nyní ale firma s touto praxí končí, bude přístroje dodávat s vlastním systémem.

OxygenOS, jak se tento nový systém jmenuje, má stejné kořeny jako CyanogenMod/Cyanogen OS, tedy systém Android. Bude k dispozici nejen s novými telefony, ale i pro majitele těch stávajících. Firma se podle svého prohlášení vrací k jednoduchému systému: „Upřednostňujeme věci jako výkon a výdrž baterie před 'vychytávkami' a nabobtnalými funkcemi.“ Dalším důvodem pro vlastní systém je snížení závislosti na firmě Cyanogen, která se dohodla na spolupráci s indickým výrobcem Micromax těsně před vstupem firmy OnePlus na trh této země.

Nahoru

Příspěvky

OxygenOS: další fork Androida
Vaše jméno: 5. 04. 2015, 18:57:06
 Odkaz 
nechapu proc se furt nekdo snazi udrzovat pri zivote javu, tedy pardon .dalvik a jezdit se zatazaenou rucni brzdou, copak tady neni dost komunitnich projektu s kvalitnejsim systemem, nez ten stokrat predelavany android? kdy uz konecne nekdo pochopi, ze snaha spravit bastl nikam nevede?!
Lukáš Jelínek Re: OxygenOS: další fork Androida
Lukáš Jelínek 5. 04. 2015, 22:03:32
 Odkaz 
V Androidu 5.0 (a jeho odvozeninách, včetně OxygenOS) už není Dalvik, je tam ART.
OxygenOS: další fork Androida
kolemjdoucí 6. 04. 2015, 12:00:50
 Odkaz 
Ano, ale když vidím, jak nádherně v obchodech září mobily a tablety s Windows, nemohu se ubránit pokušení některý z nich koupit, přičemž jsou vesměs i levnější než podobný hw s Androidem.
OxygenOS: další fork Androida
Vaše jméno: 6. 04. 2015, 12:08:03
 Odkaz 
ART neni interpret javy?
Lukáš Jelínek Re: OxygenOS: další fork Androida
Lukáš Jelínek 6. 04. 2015, 13:46:21
 Odkaz 
ART samozřejmě není interpret Javy. Je to "ahead-of-time kompilátor". Aplikace se při instalaci zkompiluje z bytecode Javy do strojového kódu daného přístroje. Pak už se spouští tento nativní kód, nic se neinterpretuje.
OxygenOS: další fork Androida
Vaše jméno: 6. 04. 2015, 16:55:25
 Odkaz 
no potes koste
OxygenOS: další fork Androida
Chronos 7. 04. 2015, 21:36:25
 Odkaz 
Právě že virtuální instrukční sada a potažmo virtuální stroj jako je Java je už od počátku ta nejlepší volba pro distribuci aplikací. Sice by mohl někdo namítnout, že toto řešení musí být už z principu pomalejší, ale jednak to lze překládat do nativního kódu jako to dělá ART a jednak se tím získá ohromná výhoda a to sjednocení kódu pro distribuce aplikací. Dnes udělat aplikaci pro Linux je značný problém neboť je potřeba dělat 32-bit variantu, 64-bit variantu nemluvě o 128-bit nebo naopak 16-bit jako samostatné balíčky. Stejně je tu plno typů balíčků a distribucí vůbec. A pak ještě grafické toolkity jako Qt, GTK, WxWidgets a plno dalších méně známých. Zatímco toto vše je u Androidu vyřešeno. Stačí jediný apk balík a inkrementální API specifikace a aplikace jedou na mnoha rozličných procesorech a platformách. V tomto směru byla pro zakladatele Androidu Java jasná volba. Java možná není dokonalá, ale pro získání počátečního momentu a programátorské základny skvěle postačila. Třeba Google vyrukuje v budoucnu s vlastním jazykem jakožto následníkem Javy, který bude odstraňovat její letité nedostatky a přizpůsobí jazyk novým požadavkům.
OxygenOS: další fork Androida
Jana 11. 04. 2015, 00:18:06
 Odkaz 
(Příspěvek byl odstraněn redakcí pro porušení pravidel diskuse.)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz