přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pirátské weby zůstávají populární – navzdory blokacím

Axis Talk 2021

Pirátské weby zůstávají populární – navzdory blokacím

Odstřižení

Blokace webů s nabídkou nelegálně sdíleného obsahu ve Velké Británii nefungují. Místo přechodu na legální zdroje uživatelé raději využívají ty nelegální.


Ve Velké Británii již vrchní soud přikázal zablokovat přístup k více než tisícovce webů nabízejících (především formou torrentů nebo streamingu) nelegálně sdílený obsah. Ale jak informuje server TorrentFreak, blokace se do značné míry míjí účinkem a uživatelé přecházejí na jiné weby nebo hledají jiné cesty přístupu k těm blokovaným, místo aby přešli k legálně poskytovanému obsahu.

Zablokované weby bývají zhusta hned zpřístupňovány na nových doménách. Někdy blokace ani není úplná – je blokován jen protokol HTTP, kdežto přes HTTPS jsou servery přístupné.

Italský výzkum ukázal, že blokace webů jsou spíše kontraproduktivní. „Nejdůležitějším závěrem je, že blokování přístupu k webům zvyšuje jejich popularitu,“ vysvětluje profesor Giorgio Clemente. Je to také pro vykonavatele práv velmi drahé – zablokování jediného webu stojí zhruba 14 tisíc liber (tedy cca 420 tisíc korun), další udržování blokace pak 3 600 liber ročně (109 tisíc korun).Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021