přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Plán na společné evropské patenty tvrdě narazil

Plán na společné evropské patenty tvrdě narazil

Soudní dvůr Evropské unie se postavil proti plánu zavést společný patentní systém v celé EU. Údajně by to bylo v rozporu se smlouvami, na nichž je Evropská unie postavena.


Firmy působící v Evropské unii dlouhodobě tlačí na to, aby bylo patentní právo v celé EU jednotné, protože dosud musí patenty přihlašovat v každé členské zemi samostatně, což je administrativně náročné a drahé. Evropská komise proto plánovala, že bude v blízké budoucnosti zaveden jednotný systém patentů pro celou unii. Nyní to však vypadá, že to vůbec nebude jednoduchá věc.

Na veřejnost se totiž dostal utajený dokument, podle něhož Soudní dvůr Evropské unie považuje jednotné patentní právo za nekompatibilní se smlouvami, které tvoří základ celé Evropské unie. Stanovisko soudu navíc vyjadřuje i obavy o konkrétní implementaci, zejména jak bude nově vytvořený Patentní soud respektovat existující právní předpisy. Pro Evropskou komisi je to špatná zpráva - plánovala již příští měsíc publikovat novou inovační strategii, ve které hrálo společné patentové právo důležitou roli.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Geotronic

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space