přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Plán na společné evropské patenty tvrdě narazil

Plán na společné evropské patenty tvrdě narazil

Soudní dvůr Evropské unie se postavil proti plánu zavést společný patentní systém v celé EU. Údajně by to bylo v rozporu se smlouvami, na nichž je Evropská unie postavena.


reklama

Firmy působící v Evropské unii dlouhodobě tlačí na to, aby bylo patentní právo v celé EU jednotné, protože dosud musí patenty přihlašovat v každé členské zemi samostatně, což je administrativně náročné a drahé. Evropská komise proto plánovala, že bude v blízké budoucnosti zaveden jednotný systém patentů pro celou unii. Nyní to však vypadá, že to vůbec nebude jednoduchá věc.

Na veřejnost se totiž dostal utajený dokument, podle něhož Soudní dvůr Evropské unie považuje jednotné patentní právo za nekompatibilní se smlouvami, které tvoří základ celé Evropské unie. Stanovisko soudu navíc vyjadřuje i obavy o konkrétní implementaci, zejména jak bude nově vytvořený Patentní soud respektovat existující právní předpisy. Pro Evropskou komisi je to špatná zpráva - plánovala již příští měsíc publikovat novou inovační strategii, ve které hrálo společné patentové právo důležitou roli.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016