přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Provozovatel Silk Road půjde na doživotí do vězení

Provozovatel Silk Road půjde na doživotí do vězení

Soud

Odvolací soud zamítl odvolání Rosse Ulbrichta, provozovatele virtuálního tržiště Silk Road. Ten tak půjde do vězení na doživotí.


Silk Road (tedy česky „hedvábná stezka‟; název je podle starověké a středověké obchodní trasy) bylo virtuální tržiště dostupné jen z temného webu, konkrétně přes síť Tor. Platilo se bitcoiny přes tzv. tumblery zajišťující anonymizaci. Podstatná část obchodovaných komodit byla nelegální – drogy a léčiva na předpis, padělané doklady, crackerské služby apod. Tržiště provozoval Ross Ulbricht, vystupující na něm pod přezdívkou Dread Pirate Roberts („hrozivý pirát Roberts‟).

Ross Ulbricht byl v roce 2013 vypátrán agenty FBI, kteří provedli přes Silk Road kontrolní nákupy a následně analyzovali množství různých stop, které po sobě Ulbricht zanechal v internetovém i reálném světě. Na základě toho došlo k jeho zatčení a obvinění z řady zločinů, především distribuce drog a praní špinavých peněz. Soud v New Yorku shledal Ulbrichta vinným a vynesl trest odnětí svobody na doživotí.

Státní žalobci u soudu požadovali exemplární trest (výrazně nad dolní hranicí 20 let), který by měl odrazující účinek pro ostatní.

Ulbricht se proti rozsudku odvolal, jako hlavní důvod uvedl porušení Čtvrtého dodatku Ústavy USA při prozkoumávání jeho notebooku a při získávání důkazů od firem Google a Facebook. Odvolací soud však tyto námitky nepovažoval za opodstatněné a potvrdil doživotní rozsudek prvoinstančního soudu.

Nahoru

Příspěvky

Provozovatel Silk Road půjde na doživotí do vězení
MK2 1. 06. 2017, 23:05:54
Odpovědět  Odkaz 
Jen poznámka - Dread Pirate Roberts bych přeložil spíš jako "Obávaný pirát Roberts".
Lukáš Jelínek Re: Provozovatel Silk Road půjde na doživotí do vězení
Lukáš Jelínek 1. 06. 2017, 23:35:44
Odpovědět  Odkaz 
Díky za upozornění. Prověřil jsem to a nakonec jsem použil "hrozivý pirát Roberts", což je překlad běžně používaný pro danou literární postavu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...