přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

Paragraf

Americké federální orgány raději stáhly obžalobu vůči podezřelému, než aby u soudu vyšlo najevo, jak služba FBI využila díry v prohlížeči Tor Browser k jeho odhalení.


Americký Federální úřad vyšetřování (FBI) využíval díry v prohlížeči Tor Browser ke zjišťování totožnosti osob podezřelých z trestných činů, například k serverům zpřístupňujícím dětskou pornografii. Zatím není jasné, jaké všechny zranitelnosti byly využity. Mozilla se to před časem pokoušela soudní cestou zjistit, leč neúspěšně. Později byla jedna z děr opravena (v Tor Browseru a následně i přímo ve Firefoxu), nelze však rozhodně vyloučit, že je v kódu podobných zranitelností více.

Snaha státních orgánů o utajení zranitelností je velmi silná. Nyní byla dokonce stažena obžaloba vůči podezřelému, aby při dokazování u soudu nedošlo k vyzrazení informací o dírách v kódu. „Vláda si musí vybrat mezi odkrytím utajovaných informací a stažením obvinění,“ napsala v dokumentu pro soud Annette Hayes, federální státní žalobkyně. „Odkrytí teď není volbou. Stažením [obžaloby] není dotčena možnost, že vláda podá novou obžalobu, pokud bude v zákonné lhůtě schopna poskytnout požadované nálezy.“

Nahoru

Příspěvky

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru
rocketeer 7. 03. 2017, 14:53:06
Odpovědět  Odkaz 
Raději tedy vymění spravedlnost za možnost špehovat. Na konci článku je sice napsáno, že obžalobu mohou provést i tak, ale myslím si, že je naprosto jasné, co je pro ně přednější. Díry tam prozatím musejí zůstat. Celé to špehování schovávají za výmluvu, že chytí o pár pedofilů více. Nemyslete si ovšem, že tohle dělá jen USA. Každá vláda, která má prostředky, tohle dělá.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz