přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

konference Datová centra pro business

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

Paragraf

Americké federální orgány raději stáhly obžalobu vůči podezřelému, než aby u soudu vyšlo najevo, jak služba FBI využila díry v prohlížeči Tor Browser k jeho odhalení.


Americký Federální úřad vyšetřování (FBI) využíval díry v prohlížeči Tor Browser ke zjišťování totožnosti osob podezřelých z trestných činů, například k serverům zpřístupňujícím dětskou pornografii. Zatím není jasné, jaké všechny zranitelnosti byly využity. Mozilla se to před časem pokoušela soudní cestou zjistit, leč neúspěšně. Později byla jedna z děr opravena (v Tor Browseru a následně i přímo ve Firefoxu), nelze však rozhodně vyloučit, že je v kódu podobných zranitelností více.

Snaha státních orgánů o utajení zranitelností je velmi silná. Nyní byla dokonce stažena obžaloba vůči podezřelému, aby při dokazování u soudu nedošlo k vyzrazení informací o dírách v kódu. „Vláda si musí vybrat mezi odkrytím utajovaných informací a stažením obvinění,“ napsala v dokumentu pro soud Annette Hayes, federální státní žalobkyně. „Odkrytí teď není volbou. Stažením [obžaloby] není dotčena možnost, že vláda podá novou obžalobu, pokud bude v zákonné lhůtě schopna poskytnout požadované nálezy.“

Nahoru

Příspěvky

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru
rocketeer 7. 03. 2017, 14:53:06
Odpovědět  Odkaz 
Raději tedy vymění spravedlnost za možnost špehovat. Na konci článku je sice napsáno, že obžalobu mohou provést i tak, ale myslím si, že je naprosto jasné, co je pro ně přednější. Díry tam prozatím musejí zůstat. Celé to špehování schovávají za výmluvu, že chytí o pár pedofilů více. Nemyslete si ovšem, že tohle dělá jen USA. Každá vláda, která má prostředky, tohle dělá.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019