přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru

Paragraf

Americké federální orgány raději stáhly obžalobu vůči podezřelému, než aby u soudu vyšlo najevo, jak služba FBI využila díry v prohlížeči Tor Browser k jeho odhalení.


Americký Federální úřad vyšetřování (FBI) využíval díry v prohlížeči Tor Browser ke zjišťování totožnosti osob podezřelých z trestných činů, například k serverům zpřístupňujícím dětskou pornografii. Zatím není jasné, jaké všechny zranitelnosti byly využity. Mozilla se to před časem pokoušela soudní cestou zjistit, leč neúspěšně. Později byla jedna z děr opravena (v Tor Browseru a následně i přímo ve Firefoxu), nelze však rozhodně vyloučit, že je v kódu podobných zranitelností více.

Snaha státních orgánů o utajení zranitelností je velmi silná. Nyní byla dokonce stažena obžaloba vůči podezřelému, aby při dokazování u soudu nedošlo k vyzrazení informací o dírách v kódu. „Vláda si musí vybrat mezi odkrytím utajovaných informací a stažením obvinění,“ napsala v dokumentu pro soud Annette Hayes, federální státní žalobkyně. „Odkrytí teď není volbou. Stažením [obžaloby] není dotčena možnost, že vláda podá novou obžalobu, pokud bude v zákonné lhůtě schopna poskytnout požadované nálezy.“

Nahoru

Příspěvky

USA raději stahují obžalobu, než aby odkryly využití děr v Tor Browseru
rocketeer 7. 03. 2017, 14:53:06
Odpovědět  Odkaz 
Raději tedy vymění spravedlnost za možnost špehovat. Na konci článku je sice napsáno, že obžalobu mohou provést i tak, ale myslím si, že je naprosto jasné, co je pro ně přednější. Díry tam prozatím musejí zůstat. Celé to špehování schovávají za výmluvu, že chytí o pár pedofilů více. Nemyslete si ovšem, že tohle dělá jen USA. Každá vláda, která má prostředky, tohle dělá.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »