přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Signal vítězí nad FBI

Signal vítězí nad FBI

Signal

Organizace Open Whisper Systems, která vytvořila komunikační technologii Signal, zvítězila v soudním sporu s FBI. Vyšetřovací služba firmu žalovala o poskytnutí komunikačních dat a současně jí přikázala mlčenlivost.


Signal je svobodná technologie pro šifrovanou komunikaci (instant messaging a telefonii) vytvořená neziskovou organizací Open Whisper Systems (OWS). Pro šifrování zpráv používá protokol Signal vystavěný nad několika algoritmy (např. Double Ratchet nebo AES-256), hlasová komunikace se šifruje pomocí SRTP a ZRTP. Technologii Signal využívají pro své komunikační služby například i Google a Facebook.

Signal má centralizovanou architekturu, veškerá data tedy procházejí přes servery poskytovatele (což je OWS, pokud se nevyužívá jiný server).

Na organizaci OWS se obrátila americká služba FBI s požadavkem na poskytnutí komunikačních dat dvou uživatelů. Nebyla úspěšná, a to kvůli samotnému principu fungování technologie: „To není proto, že by se Signal rozhodl neposkytnout záznamy informací,“ vysvětluje Brett Kaufman, právník z organizace ACLU. „Je to proto, že [je poskytnout] nemůže.“ Vyšetřovací služba podala na OWS žalobu a zároveň ji uložila povinnost mlčenlivosti.

Organizace se proti obojímu bránila u soudu a byla úspěšná, přestože FBI tvrdí, že neposkytování informací napomáhá zločincům a teroristům ve skrývání před zákonem. Soud rozhodl, že může být zveřejněna redigovaná verze spisu, z níž je patrné, jakými komunikačními údaji OWS disponuje (což je pouze čas vytvoření účtu a čas posledního připojení).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »