přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Signal vítězí nad FBI

Signal vítězí nad FBI

Signal

Organizace Open Whisper Systems, která vytvořila komunikační technologii Signal, zvítězila v soudním sporu s FBI. Vyšetřovací služba firmu žalovala o poskytnutí komunikačních dat a současně jí přikázala mlčenlivost.


Signal je svobodná technologie pro šifrovanou komunikaci (instant messaging a telefonii) vytvořená neziskovou organizací Open Whisper Systems (OWS). Pro šifrování zpráv používá protokol Signal vystavěný nad několika algoritmy (např. Double Ratchet nebo AES-256), hlasová komunikace se šifruje pomocí SRTP a ZRTP. Technologii Signal využívají pro své komunikační služby například i Google a Facebook.

Signal má centralizovanou architekturu, veškerá data tedy procházejí přes servery poskytovatele (což je OWS, pokud se nevyužívá jiný server).

Na organizaci OWS se obrátila americká služba FBI s požadavkem na poskytnutí komunikačních dat dvou uživatelů. Nebyla úspěšná, a to kvůli samotnému principu fungování technologie: „To není proto, že by se Signal rozhodl neposkytnout záznamy informací,“ vysvětluje Brett Kaufman, právník z organizace ACLU. „Je to proto, že [je poskytnout] nemůže.“ Vyšetřovací služba podala na OWS žalobu a zároveň ji uložila povinnost mlčenlivosti.

Organizace se proti obojímu bránila u soudu a byla úspěšná, přestože FBI tvrdí, že neposkytování informací napomáhá zločincům a teroristům ve skrývání před zákonem. Soud rozhodl, že může být zveřejněna redigovaná verze spisu, z níž je patrné, jakými komunikačními údaji OWS disponuje (což je pouze čas vytvoření účtu a čas posledního připojení).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS