přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První telefon s Ubuntu bude v únoru

První telefon s Ubuntu bude v únoru

Ubuntu

Španělská firma bq chce v únoru příštího roku uvést na trh první mobilní telefony se systémem Ubuntu. V první fázi se mají prodávat jen přes webový obchod v rámci Evropy.


Po nedávných spekulacích, že by mohla španělská firma bq představit mobilní telefon se systémem Ubuntu, se toto téma znovu vrací. Nyní už má ale mnohem jasnější obrysy: telefon s Ubuntu bude uveden na trh v únoru 2015. Bude to přístroj Aquaris E4.5, který se nyní dodává s Androidem 4.4.

Telefon vážící 123 gramů má displej o úhlopříčce 4,5 palce a rozlišení 540 x 960 pixelů, je osazen procesorem Quad Core ARM Cortex A7 s kmitočtem 1,3 GHz, operační pamětí 1 GB a grafickým procesorem Mali 400 (frekvence 500 MHz). Vnitřní flash paměť má kapacitu 8 GB, lze použít také paměťovou kartu MicroSD. Baterie má kapacitu 2150 mAh. Mezi další vybavení patří například dva sloty na micro-SIM, WiFi b/g/n, HSPA+ (LTE chybí), GPS/A-GPS, zadní fotoaparát/kamera 8 Mpx a přední 5 Mpx, analogové FM rádio nebo sada různých senzorů (akcelerometry, polohová čidla, kompas...).

Ubuntu se bude mírně lišit od verze nyní dostupné pro vývojáře, a to hlavně přidáním Aggregator Scopes a podpory pro placený obsah. Telefon se v první fázi bude prodávat pouze na evropském trhu, a to ještě jen přes webový obchod. Cena nebyla zveřejněna, verze s Androidem se v e-shopu výrobce prodává za 160 eur.

Nahoru

Příspěvky

První telefon s Ubuntu bude v únoru
vasek 21. 12. 2014, 15:44:56
Odpovědět  Odkaz 
Pokud to budou prodávat jen přes webový obchod, tak si to dopředu nemůže nikdo vyzkoušet. Navíc, buhví, co za internetový obchod to bude prodávat. Ubuntu na mobilu bych rád měl, ale dokud ho nebude prodávat ALZA, tak ho neberu.
Re: První telefon s Ubuntu bude v únoru
Datel 21. 12. 2014, 16:18:13
Odpovědět  Odkaz 
Ubuntu na mobilu bych rád měl, ale pokud by ho měli prodávat v ČR v Alze, CZC, TSBohemii, Mironetu, Mallu, Kase, Datartu, Electroworldu a podobných šoupačů krabic, tak ho neberu. Nefandím firmám, které zákazník zajímá pouze do okamžiku, než zaplatí...
Lukáš Jelínek Re: První telefon s Ubuntu bude v únoru
Lukáš Jelínek 21. 12. 2014, 17:37:39
Odpovědět  Odkaz 
Budou ho prodávat v e-shopu výrobce (http://store.bqreaders.com/). Posílají i do Česka, e-shop je ale bohužel jen ve španělštině, portugalštině, francouzštině a němčině.
První telefon s Ubuntu bude v únoru
Pacik 21. 12. 2014, 18:25:19
Odpovědět  Odkaz 
Pokud by stál okolo tech 160eur, tak ho hned kupuji :) rad bych tento OS zkusil.
První telefon s Ubuntu bude v únoru
Lukas 22. 12. 2014, 09:44:05
Odpovědět  Odkaz 
Taky bych si ho rád pořídil, telefony bq se dají koupit i v německých e-shopech a tak by se mohlo dát ušetřit na poštovným.
První telefon s Ubuntu bude v únoru
Lukas 22. 12. 2014, 20:58:41
Odpovědět  Odkaz 
Ty HW parametry jsou hodně úsměvné...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station