přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS

Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS

Ubuntu, Firefox OS, Sailfish OS

Finská startupová firma Vsenn ohlásila, že má v plánu nabízet modulární chytrý telefon, na němž poběží nejen systém Android, ale také Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS.


Vzpomínáte si na Project Ara firmy Google? Jeho cílem je modulární telefon ve formě „skládačky“, kdy lze jednotlivé komponenty měnit podle přání uživatele. Zatím byl představen pouze prototyp, na trh by přístroje měly přijít v příštím roce. Do stejného tržního segmentu se vydává také finská startupová firma Vsenn, ale jde ještě o kus dál – a to v softwarové oblasti.

Kromě systému Android (resp. přesněji AOSPA) by totiž měly být k dispozici také Ubuntu for Phones, Firefox OS a Sailfish OS, případně nějaký i další (v rámci programu Approved ROM Partner čili ARP). Na druhou stranu nebude mít přístroj tak variabilní hardware, počítá se jen se třemi záměnnými funkčními komponentami (kamera/fotoaparát, baterie a blok CPU+paměť) a s měnitelným zadním krytem.

Nahoru

Příspěvky

Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS
figura 10. 12. 2014, 15:53:20
Odpovědět  Odkaz 
Zcela určitě to zabijou cenou +10 tis., pokud s něčím začínají (nové OS), tak musí být cena natolik nízká, aby si to lidi koupili, i přesto, že jim to pak nemusí vyhovovat, tedy cena nad 5000,- Kč je již přemrštěná.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »