přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS

Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS

Ubuntu, Firefox OS, Sailfish OS

Finská startupová firma Vsenn ohlásila, že má v plánu nabízet modulární chytrý telefon, na němž poběží nejen systém Android, ale také Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS.


Vzpomínáte si na Project Ara firmy Google? Jeho cílem je modulární telefon ve formě „skládačky“, kdy lze jednotlivé komponenty měnit podle přání uživatele. Zatím byl představen pouze prototyp, na trh by přístroje měly přijít v příštím roce. Do stejného tržního segmentu se vydává také finská startupová firma Vsenn, ale jde ještě o kus dál – a to v softwarové oblasti.

Kromě systému Android (resp. přesněji AOSPA) by totiž měly být k dispozici také Ubuntu for Phones, Firefox OS a Sailfish OS, případně nějaký i další (v rámci programu Approved ROM Partner čili ARP). Na druhou stranu nebude mít přístroj tak variabilní hardware, počítá se jen se třemi záměnnými funkčními komponentami (kamera/fotoaparát, baterie a blok CPU+paměť) a s měnitelným zadním krytem.

Nahoru

Příspěvky

Finský startup nabídne modulární telefon s Ubuntu, Firefox OS a Sailfish OS
figura 10. 12. 2014, 15:53:20
Odpovědět  Odkaz 
Zcela určitě to zabijou cenou +10 tis., pokud s něčím začínají (nové OS), tak musí být cena natolik nízká, aby si to lidi koupili, i přesto, že jim to pak nemusí vyhovovat, tedy cena nad 5000,- Kč je již přemrštěná.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos