přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat Ceph Storage 2

Red Hat Ceph Storage 2

Red Hat

Po firmě SUSE představil své nové řešení úložiště Ceph také Red Hat. Mezi klíčové vlastnosti patří například integrace s autentizačními systémy nebo nová administrační konzole.


Před třemi týdny jsme informovali o novém úložišti SUSE Enterprise Storage 3. S novým úložištěm založeným na technologii Ceph ale přichází také Red Hat. Red Hat Ceph Storage 2 využívá verzi Ceph 10.2 Jewel a přináší řadu novinek.

K nim patří například integrace s autentizačními systémy (LDAP, OpenStack Identity v3...), nová administrační konzole (Red Hat Storage Console 2), podporu pro globální objektové clustery (které zajišťují jednotnou synchronizaci jmenného prostoru a dat mezi clustery) nebo vylepšená kompatibilita s Amazon S3 a OpenStack Object Storage (Swift).

Red Hat Ceph Storage 2 bude k dispozici během léta.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog