přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE Enterprise Storage 3 je založeno na technologii Ceph

SUSE Enterprise Storage 3 je založeno na technologii Ceph

SUSE

Nové úložiště SUSE Enterprise Storage 3 je založeno na otevřené technologii Ceph, která je velmi robustní a vysoce škálovatelná.


Ceph je objektové datové úložiště (s podporou pro blokové a souborové ukládání; jeho součástí je souborový systém CephFS) distribuovaného charakteru. Je velmi robustní, vysoce škálovatelné a poskytuje rozhraní kompatibilní s Amazon S3 a OpenStack Swift. Na vývoji se podílejí například Canonical, CERN, Red Hat nebo SUSE.

Právě poslední ze zmíněných firem nyní nabízí nové úložiště SUSE Enterprise Storage 3 založené právě na technologii Ceph. Spravovat úložiště lze prostřednictvím nástrojů openATTIC (specializovaný nástroj pro správu úložišť) nebo Salt (univerzální nástroj pro správu konfigurací).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog