přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

ČVUT

Firma Red Hat podpoří působení špičkového pedagoga z Iráku, jenž vyhrál mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta FEL ČVUT a bude se věnovat výuce architektuře softwarových systémů a zkoumání metod umělé inteligence.


Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze vyhlásila mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta pro oblast softwarového inženýrství na Katedře počítačů. V něm zvítězil irácký pedagog Dr. Bestoun S. Ahmed, jehož působení na FEL ČVUT bude financovat firma Red Hat, která zde provozuje laboratoř open source, a fond pro internacionalizaci spravovaný děkanem fakulty. Iráčan se bude kromě výuky předmětu Architektura softwarových systémů věnovat hlavně zkoumání metod umělé inteligence v softwarovém inženýrství a testování softwaru.

„Máme praxí ověřeno, že absolventi technických oborů, kteří mají po dobu studií příležitost spolupracovat se zahraničními studenty i vyučujícími, jsou v profesním životě úspěšnější, lépe se prosazují v globálním prostředí a v rámci dnes již ve firmách standardních mezinárodních týmů fungují lépe“, říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně. „Naše univerzity jsou na velmi dobré úrovni a absolventi informatických oborů jsou kvalitní a snesou srovnání s těmi nejlepšími na světě. Tomu pomáhá i Red Hat, který se dlouhodobě intenzivně spolupráci s lokálními universitami a vzdělávání mladých lidí věnuje. Mým osobním profesním snem je pak otevření univerzit studentům a pedagogům ze zahraničí, abychom tak posunuli výuku na novou, ještě lepší úroveň.“

Nahoru

Příspěvky

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
student cvut 11. 02. 2017, 19:33:02
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že kvalitní pedagogy máme i u nás doma. A dokonce umí kromě cizího jazyka i česky, čehož si u těch zahraničních nejsem jistý.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
wtf 13. 02. 2017, 19:56:17
Odpovědět  Odkaz 
Proč by měl umět česky? Žijeme v 21. Století! Většina dobrých pedagogů kolem IT musí pracovat mimo univerzitu, aby měli co jíst.
Lukáš Jelínek Re: Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Lukáš Jelínek 13. 02. 2017, 20:28:13
Odpovědět  Odkaz 
Tím spíš, že tu bude učit především zahraniční studenty, tedy v angličtině. Ve světě je naprosto normální, že na školách působí zahraniční odborníci. A je to oboustranně přínosné.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Cože 15. 02. 2017, 15:55:40
Odpovědět  Odkaz 
Není to nějaká vylhaná tisková zpráva? Jsem zkouknul jeho Linkedin profile a vypadá jako každej druhej jouda co se zapomněl v akademické sféře. A 16 lidí mu endorsuje znalosti Microsoft Office, to asi na ČVUT zapláče, tam se tvrdě razí LaTeX...

Osobně bych z nadpisu vypustil slovo špičkový, tenhle člověk se nijak nevymyká...

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz