přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

Altair

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

ČVUT

Firma Red Hat podpoří působení špičkového pedagoga z Iráku, jenž vyhrál mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta FEL ČVUT a bude se věnovat výuce architektuře softwarových systémů a zkoumání metod umělé inteligence.


reklama

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze vyhlásila mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta pro oblast softwarového inženýrství na Katedře počítačů. V něm zvítězil irácký pedagog Dr. Bestoun S. Ahmed, jehož působení na FEL ČVUT bude financovat firma Red Hat, která zde provozuje laboratoř open source, a fond pro internacionalizaci spravovaný děkanem fakulty. Iráčan se bude kromě výuky předmětu Architektura softwarových systémů věnovat hlavně zkoumání metod umělé inteligence v softwarovém inženýrství a testování softwaru.

„Máme praxí ověřeno, že absolventi technických oborů, kteří mají po dobu studií příležitost spolupracovat se zahraničními studenty i vyučujícími, jsou v profesním životě úspěšnější, lépe se prosazují v globálním prostředí a v rámci dnes již ve firmách standardních mezinárodních týmů fungují lépe“, říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně. „Naše univerzity jsou na velmi dobré úrovni a absolventi informatických oborů jsou kvalitní a snesou srovnání s těmi nejlepšími na světě. Tomu pomáhá i Red Hat, který se dlouhodobě intenzivně spolupráci s lokálními universitami a vzdělávání mladých lidí věnuje. Mým osobním profesním snem je pak otevření univerzit studentům a pedagogům ze zahraničí, abychom tak posunuli výuku na novou, ještě lepší úroveň.“

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
student cvut 11. 02. 2017, 19:33:02
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že kvalitní pedagogy máme i u nás doma. A dokonce umí kromě cizího jazyka i česky, čehož si u těch zahraničních nejsem jistý.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
wtf 13. 02. 2017, 19:56:17
Odpovědět  Odkaz 
Proč by měl umět česky? Žijeme v 21. Století! Většina dobrých pedagogů kolem IT musí pracovat mimo univerzitu, aby měli co jíst.
Lukáš Jelínek Re: Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Lukáš Jelínek 13. 02. 2017, 20:28:13
Odpovědět  Odkaz 
Tím spíš, že tu bude učit především zahraniční studenty, tedy v angličtině. Ve světě je naprosto normální, že na školách působí zahraniční odborníci. A je to oboustranně přínosné.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Cože 15. 02. 2017, 15:55:40
Odpovědět  Odkaz 
Není to nějaká vylhaná tisková zpráva? Jsem zkouknul jeho Linkedin profile a vypadá jako každej druhej jouda co se zapomněl v akademické sféře. A 16 lidí mu endorsuje znalosti Microsoft Office, to asi na ČVUT zapláče, tam se tvrdě razí LaTeX...

Osobně bych z nadpisu vypustil slovo špičkový, tenhle člověk se nijak nevymyká...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog



Public Relations

SUSECON 2017, světová konference o open source, poprvé v Praze!

Přihlaste se na globální akci zaměřenou na Linux, OpenStack, CEPH, Cloud Foundry, kontejnerová řešení Docker, NFV a další open source technologie.

Pokračování ...



Public Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok


Všechny blogy »