přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

Autodesk

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT

ČVUT

Firma Red Hat podpoří působení špičkového pedagoga z Iráku, jenž vyhrál mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta FEL ČVUT a bude se věnovat výuce architektuře softwarových systémů a zkoumání metod umělé inteligence.


reklama

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze vyhlásila mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta pro oblast softwarového inženýrství na Katedře počítačů. V něm zvítězil irácký pedagog Dr. Bestoun S. Ahmed, jehož působení na FEL ČVUT bude financovat firma Red Hat, která zde provozuje laboratoř open source, a fond pro internacionalizaci spravovaný děkanem fakulty. Iráčan se bude kromě výuky předmětu Architektura softwarových systémů věnovat hlavně zkoumání metod umělé inteligence v softwarovém inženýrství a testování softwaru.

„Máme praxí ověřeno, že absolventi technických oborů, kteří mají po dobu studií příležitost spolupracovat se zahraničními studenty i vyučujícími, jsou v profesním životě úspěšnější, lépe se prosazují v globálním prostředí a v rámci dnes již ve firmách standardních mezinárodních týmů fungují lépe“, říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně. „Naše univerzity jsou na velmi dobré úrovni a absolventi informatických oborů jsou kvalitní a snesou srovnání s těmi nejlepšími na světě. Tomu pomáhá i Red Hat, který se dlouhodobě intenzivně spolupráci s lokálními universitami a vzdělávání mladých lidí věnuje. Mým osobním profesním snem je pak otevření univerzit studentům a pedagogům ze zahraničí, abychom tak posunuli výuku na novou, ještě lepší úroveň.“

Nahoru

Příspěvky

Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
student cvut 11. 02. 2017, 19:33:02
Odpovědět  Odkaz 
Myslím, že kvalitní pedagogy máme i u nás doma. A dokonce umí kromě cizího jazyka i česky, čehož si u těch zahraničních nejsem jistý.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
wtf 13. 02. 2017, 19:56:17
Odpovědět  Odkaz 
Proč by měl umět česky? Žijeme v 21. Století! Většina dobrých pedagogů kolem IT musí pracovat mimo univerzitu, aby měli co jíst.
Lukáš Jelínek Re: Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Lukáš Jelínek 13. 02. 2017, 20:28:13
Odpovědět  Odkaz 
Tím spíš, že tu bude učit především zahraniční studenty, tedy v angličtině. Ve světě je naprosto normální, že na školách působí zahraniční odborníci. A je to oboustranně přínosné.
Red Hat podpoří špičkového zahraničního pedagoga na FEL ČVUT
Cože 15. 02. 2017, 15:55:40
Odpovědět  Odkaz 
Není to nějaká vylhaná tisková zpráva? Jsem zkouknul jeho Linkedin profile a vypadá jako každej druhej jouda co se zapomněl v akademické sféře. A 16 lidí mu endorsuje znalosti Microsoft Office, to asi na ČVUT zapláče, tam se tvrdě razí LaTeX...

Osobně bych z nadpisu vypustil slovo špičkový, tenhle člověk se nijak nevymyká...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »