přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Michael Tiemann na YouTube „narazil“ s hudbou pod Creative Commons

Michael Tiemann na YouTube „narazil“ s hudbou pod Creative Commons

Creative Commons

Michael Tiemann, ředitel pro open source ve firmě Red Hat, čelí neoprávněnému odstraňování „obsahu porušujícího autorská práva“ na serveru YouTube. Pro své video zvolil hudbu licencovanou pod Creative Commons.


Služby jako YouTube zavedly pod tlakem nahrávacího průmyslu různé automatické mechanismy, která mají za cíl bránit neoprávněnému publikování autorských děl (především videozáznamů a hudby). Na YouTube se využívá ContentID, kdy se automaticky procházejí publikovaná videa a při zjištění neoprávněného zveřejnění se provádějí různé akce (například mazání nebo monetizace prostřednictvím reklamy); podkladem pro tyto akce může být i ručně provedené nahlášení.

Tyto mechanismy ale nejsou neomylné, zvlášť pokud dostávají chybná vstupní data. Pak jsou videa odstraňována neoprávněně. Obětí neoprávněného odstraňování se stal i Michael Tiemann, ředitel pro open source ve firmě Red Hat. Problém spočívá v tom, že ke svému videoklipu přidal hudbu poskytovanou pod licencí CC-BY-NC 3.0.

Krátce po přidání bylo video nahlášeno hudebním distributorem RouteNote. Tiemann toto nahlášení zpochybnil, požadavek na odstranění byl vzat zpět. Nicméně krátce poté začalo být video nahlášováno znovu, i jinými uživateli, stejně tak i další videa se stejnou hudbou. Učinila tak i firma AdRev, která tvrdí, že k hudbě vykonává autorská práva.

„Takže teď se musím proti tomu odvolat a uvést svůj účet do rizika sankcí pro porušení copyrightu. Kolik dalších lidí vzdalo svůj boj v tomto bodě? Kolik umělců využívajících Creative Commons vidí jak jsou jejich díla odstraňována kvůli tomuto špatnému chování na YouTube?“ ptá se Michael Tiemann.

Michael Tiemann je kromě jiného autorem kompilátoru C++ v GCC, podílel se i na vývoji kompilátoru C a ladicího nástroje GNU Debugger. Působil jako předseda Open Source Initiative, zasedá také například ve výborech XMPP, GNOME nebo Embedded Linux Consortium.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos