přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, RHEL 6 má certifikaci EAL 4+

RHEL 6 má certifikaci EAL 4+

Red Hat

Red Hat Enterprise Linux 6 získal certifikaci pro Evaluation Assurance Level 4+.


Evaluation Assurance Level (EAL) je hodnocení produktu nebo systému na v zásadě sedmistupňové škále a udává, na jaké úrovni testování daný produkt vyhověl bezpečnostním kritériím (Common Criteria podle ISO/IEC 15408). Většina komerčních operačních systémů je certifikována na úrovni EAL 4, tedy „metodicky navrženo, testováno a revidováno“; certifikace na vyšší úrovni je u OS relativně vzácná.

Red Hat Enterprise Linux 6 (včetně hypervizoru KVM) nyní získal certifikaci pro EAL 4+. Znaménko „+“ znamená splnění rozšířených požadavků oproti běžné úrovni EAL 4. RHEL obsahuje řadu bezpečnostních technologií, včetně SELinux a SSSD. Certifikace se týká řady hardwarových konfigurací, a to nejen s architekturou x86, nýbrž i IBM POWER a IBM System Z.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog