přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Roundcube 1.0.0

Roundcube 1.0.0

Roundcube

Webový poštovní klient Roundcube se po letech vývoje dočkal verze 1.0.0. Ta neznamená žádný funkční přelom, oproti poslední předchozí verzi 0.9.5 se především dolaďovaly existující funkce.


Roundcube je svobodný webový poštovní klient napsaný v jazyce PHP a připomínající svým rozhraním běžné desktopové klienty (vysokého stupně interaktivity včetně podpory pro drag&drop dosahuje díky technologii AJAX). Jeho vývoj začal v květnu 2005, první ostrá verze 0.1 byla vydána v březnu 2008. Nyní je tady verze 1.0.0, která přichází téměř půl roku po vydání poslední předchozí verze 0.9.5.

Nová verze neznamená žádný velký přelom, jako znamenaly některé z dřívějších verzí, u kterých se například podstatně měnil výchozí vzhled. Naopak, tato verze je ve znamení velkého dolaďování existující funkcionality – opravených chyb je skutečně velké množství a týkají se prakticky všeho napříč celým programem.

Přesto však nějaké funkce přibyly. Patří k nim například podpora rozšíření IMAP MOVE (RFC 6851) pro rychlý přesun zpráv mezi složkami, procházení víceúrovňových skupin v adresáři, implementace „Canned responses“ (předpřipravených odpovědí), rozšíření attachment_reminder (připomínání, že uživatel zřejmě zapomněl vložit přílohu – jako to dělá například Thunderbird) nebo možnost importu zpráv přímo do aktuální složky.

Webovému poštovnímu klientu Roundcube je věnován seriál, který ukazuje, co program dovede a jak se s ním pracuje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS