přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Roundcube 1.0.0

Roundcube 1.0.0

Roundcube

Webový poštovní klient Roundcube se po letech vývoje dočkal verze 1.0.0. Ta neznamená žádný funkční přelom, oproti poslední předchozí verzi 0.9.5 se především dolaďovaly existující funkce.


Roundcube je svobodný webový poštovní klient napsaný v jazyce PHP a připomínající svým rozhraním běžné desktopové klienty (vysokého stupně interaktivity včetně podpory pro drag&drop dosahuje díky technologii AJAX). Jeho vývoj začal v květnu 2005, první ostrá verze 0.1 byla vydána v březnu 2008. Nyní je tady verze 1.0.0, která přichází téměř půl roku po vydání poslední předchozí verze 0.9.5.

Nová verze neznamená žádný velký přelom, jako znamenaly některé z dřívějších verzí, u kterých se například podstatně měnil výchozí vzhled. Naopak, tato verze je ve znamení velkého dolaďování existující funkcionality – opravených chyb je skutečně velké množství a týkají se prakticky všeho napříč celým programem.

Přesto však nějaké funkce přibyly. Patří k nim například podpora rozšíření IMAP MOVE (RFC 6851) pro rychlý přesun zpráv mezi složkami, procházení víceúrovňových skupin v adresáři, implementace „Canned responses“ (předpřipravených odpovědí), rozšíření attachment_reminder (připomínání, že uživatel zřejmě zapomněl vložit přílohu – jako to dělá například Thunderbird) nebo možnost importu zpráv přímo do aktuální složky.

Webovému poštovnímu klientu Roundcube je věnován seriál, který ukazuje, co program dovede a jak se s ním pracuje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »