přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sdružení okolo EFF prosazuje otevřené WiFi AP

Sdružení okolo EFF prosazuje otevřené WiFi AP

WiFi AP

Sdružení deseti spolků pod vedením EFF prosazuje, aby se v co největší míře používaly otevřené přístupové body WiFi.


Open Wireless Movement je iniciativa, která se snaží o maximální rozšíření otevřených přístupových bodů do bezdrátových sítí, které by umožňovaly komukoli připojit se k Internetu. Sdružení deseti spolků pod vedením Electronic Frontier Foundation (EFF) nyní prosazuje přístup, že sdílení internetového připojení je normální věc.

Ohledně otevírání sítí panují zcela logické obavy o bezpečnost dat a také o to, že provozovatel přístupového bodu může být v řadě zemí činěn nějakým způsobem odpovědným za případné kriminální jednání uživatelů, kteří jeho síť využijí (přestože například finský soud jasně řekl, že takové odpovědnost nevzniká). V některých státech je provozování otevřených přístupových bodů zakázáno nebo se o takovém zákazu uvažuje.

Nahoru

Příspěvky

Odpovědnost poskytovatelů
Marek 1. 11. 2012, 15:27:51
Odpovědět  Odkaz 
Vím že na mém úsudku nezáleží, ale mám pocit, že nutit k zodpovědnosti poskytovatele volného (veřejného) připojení je stejně absurdní, jako nutit k zodpovědnosti správce komunikací (silnicí) v případech přestupků, či trestních činů spáchaních na jejich komunikacích. Například trestat silničáře za to, že umožnil průjezd zloděje, který vyloupil banku.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog