SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem

GFI

Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem

Podle informací serveru lidovky.cz by Miloš Zeman zrušil Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), který považuje za "naprosto zbytečnou instituci". 


Tento úřad však mimo jiné výrazně reguluje český internet. Především uděluje pokuty za rozesílání spamu, a to až do výše deseti milionů korun. Výrazně medializován by ÚOOÚ například v kauze Google Street View, kdy bylo ohroženo soukromí náhodných osob.

ÚOOÚ také sankcionuje neoprávněné zveřejňování platů konkrétních osob a to i tam, kde je podle Zemana na místě transparentnost. Proto Hrad raději upustil od záměru zveřejnit platy svých zaměstnanců. Podle Igora Němce, předsedy ÚOOÚ, je skutečnou Zemanovou motivací malicherná řevnivost. Šachový funkcionář Němec je zároveň silný šachista, což prý vášnivý rekreační hráč Zeman nedokáže vystát.

Zemanův vztah k informačním technologií a informační společnosti je ambivalentní, ač jeho odbornost (numerické modelování společenských procesů) se blíží počítačové vědě. Počítač a mobil si pořídil teprve před třemi lety. Na druhou stranu Zemanova vláda (1998-2002) rozsáhle investovala do budování informační společnosti, byť konkrétní investiční záměry byly nezřídka kritizovány. Především nákladná akce Internet do škol (Indoš) je často hodnocena jako značně kontroverzní projekt, jenž oslavuje monopoly a prospívá v první řadě společnostem Microsoft, Český Telecom a Autocont.

Hlava státu nemůže ÚOOÚ zrušit ani přímo zasahovat do jeho činnosti, avšak na návrh Senátu jmenuje a odvolává předsedu a inspektory. Pětileté období současného předsedy Němce končí v roce 2015.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Lukáš Jelínek Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
Lukáš Jelínek 26. 06. 2013, 18:45:03
Odpovědět  Odkaz 
Kdyby zmizel ÚOOÚ, až tak moc by se nestalo. Možná by to bylo i pozitivní. Proti spamu je to jen takové šimrání (protože od nabonzování a provedení kontroly uběhne mnoho a mnoho měsíců - ano, mají málo lidí...) a co se týká zveřejňování platů, tam jde ÚOOÚ vysloveně proti rozsudkům soudů včetně NSS. Také hysterický postoj ke zveřejňování záznamů z veřejných jednání zastupitelstvem obcí je jednoznačně škodlivý. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že postoj prezidenta Zemana je správný - to vůbec ne, montuje se do všeho a všechno by si chtěl upravit k obrazu svému.
Jiří Eischmann Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
Jiří Eischmann 26. 06. 2013, 18:55:10
Odpovědět  Odkaz 
Od člověka, jehož technologickým vrcholem je používání teletextu, lze těžko čekat nějaký fungovaný názor na ÚOOÚ.
Re: Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
Azrael 26. 06. 2013, 19:30:17
Odpovědět  Odkaz 
Aneb tzv. ruský internet. :-)
Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
MIlan 26. 06. 2013, 19:17:18
Odpovědět  Odkaz 
Podle mne je nesmyslná existence úřadů, které se následně různými zákony napadají.
NBÚ, ˇUOOÚ", ČTU... JEDEN úřad s různými odděleními a tam ať si dají nejdřív přes držku a pak vyplodí nějaké rozumné zákony a vyhlášky.
To, co momentálně existuje je pouze soubor trafik pro vysloužilé politiky a jejich nochsledy....
Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
Marv-CZ 27. 06. 2013, 07:49:58
Odpovědět  Odkaz 
Spam by mohl místo nich řešit ČTU.
Lukáš Jelínek Re: Spor Miloše Zemana s Igorem Němcem
Lukáš Jelínek 27. 06. 2013, 09:48:13
Odpovědět  Odkaz 
ČTÚ dost intenzivně a úspěšně pracuje na tom, aby toho dělal co nejmíň. Teď naposledy se zbaví řešení sporů mezi operátory a jejich zákazníky (což je v pořádku, protože řešit spory mají soudy, ne úřad). Myslím, že pokud by se na ČTÚ převedlo řešení spamu, bylo by ještě méně efektivní než teď pod ÚOOÚ.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

František Bártík

Soustředím se na problémy, které vyžadují kreativní přístup anebo využití teoretických znalostí. Orientuji se na svobodná řešení a baví mě učit se nové věci. Neváhejte a oslovte mě s Vaším zajímavým pracovním zadáním.


  • Distribuce: debian a odvozená distra
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


SUSE

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »