přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE Expert Days navštívilo 170 příznivců Linuxu

SUSE Expert Days navštívilo 170 příznivců Linuxu

SUSE

V úterý 28. února se na konferenci SUSE Expert Days v Praze sešlo okolo 170 účastníků, zajímajících se o linuxová řešení pro firmy. Odborný program doplnilo setkání s historií MHD.


Tramvajová vozovna v Praze – Střešovicích hostila v úterý 28. února zajímavou akci – odbornou konferenci SUSE Expert Days. Přednášky probíhaly přímo ve zdejším Muzeu městské hromadné dopravy, takže účastníkům „dělaly společnost“ historické tramvajové vozy. Ostatně právě historickou tramvají se také dalo na konferenci přijet.

Příjezd účastníků historickou tramvají (foto © SUSE) Příjezd účastníků historickou tramvají (foto © SUSE)

Přibližně 170 zájemců o linuxová řešení pro firmy se věnovalo nejdřív odbornému programu a poté mohlo využít prohlídku muzea. Na závěr se losoval výherce volné vstupenky na světovou konferenci SUSECON 2017, která se uskuteční 25. až 29. září 2017 v pražském hotelu Hilton.

Thomas Di Giacomo zahajuje konferenci (foto © SUSE) Thomas Di Giacomo zahajuje konferenci (foto © SUSE)

Program zahájil svou přednáškou Thomas Di Giacomo, technický ředitel SUSE, jenž byl jedním ze dvou zahraničních hostů (tím druhým byl Kent Wimmer, organizátor konference SUSECON) a představil výhody open source pro firmy a hlavní problémy, s nimiž se musí potýkat manažeři pro oblast IT.

Účastníci SUSE Expert Days sledují přednášku (foto © SUSE) Účastníci SUSE Expert Days sledují přednášku (foto © SUSE)

Z dalších přednášek lze zmínit například řešení OpenStack a kontejnery od Michala Švece, SAP HANA (s podporou SUSE) Norberta Hanusky nebo softwarově definovaná úložiště Jana Petráka. Na konferenci byly také představeny nové produkty SLES 12 SP2, OpenStack 7 či Enterprise Storage 4.

Prohlídka muzea (foto © SUSE) Prohlídka muzea (foto © SUSE)

Přečtěte si také článek o přestěhování české pobočky SUSE a o live patchingu v podání SUSE.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...