přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE se místo Linuxu chce zaměřit na pivo

SUSE se místo Linuxu chce zaměřit na pivo

Podle neoficiálních zpráv firma SUSE zvažuje změnit svůj obchodní model a zaměřit se především na prodej piva místo linuxové distribuce.


OpenSUSE pivo jménem Old Toad bylo poprvé veřejnosti představeno na druhé openSUSE konferenci v roce 2010. Pivo se setkalo s velkým zájmem veřejnosti. Od té doby se Old Toad objevuje na různých linuxových akcích pod záminkou propagace openSUSE. Ve skutečnosti se však jednalo o průzkum trhu.

Výsledky průzkumu a statistiky ukázaly, že zákazníci kteří si koupili openSUSE pivo, jsou mnohdy spokojenější a nemají s produktem žádné problémy. Pochvalují si uživatelské rozhraní a za celou dobu jeho produkce na openSUSE pivo nebyl podán žádný bugreport. Vývojáři zatím nemuseli aplikovat žádné patche. Popularita openSUSE piva vedla dokonce i ke vzniku několika forků. Oproti tomu uživatelé SUSE Linux Enterprise reportují bugy, volají na technickou podporu a občas narazí i na opravdové problémy, které pak musejí vývojáři řešit místo pití výše zmíněného piva. Firma SUSE se tedy rozhodla zaměřit se na očividně méně problematický produkt - výrobu a prodej piva.

Podle nejmenovaného zdroje uvnitř firmy, by podporu enterprise linuxové distribuce měla postupně převzít komunita motivovaná dodávkami piva.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz