přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Svobodný software a peníze

Svobodný software a peníze

Peníze

Známý vývojář Charles Schulz vysvětluje různé aspekty vývoje svobodného softwaru v souvislosti s penězi a uvádí na pravou míru hojně rozšířené domněnky uživatelů.


Svobodný software a peníze – to je oblast, která je zatížena mnoha domněnkami, polopravdami a mýty. Uživatelé například často předpokládají, že když mohou software užívat zdarma, mají také nárok na bezplatnou podporu. „Srážka s realitou“ pak může vést k rozčarování a až k paušálnímu odmítání svobodného softwaru.

Charles-Henri Schulz, známý francouzský vývojář a propagátor svobodného softwaru, se nyní rozhodl vysvětlit různé aspekty relace svobodného softwaru a peněz. Uvádí na pravou míru již zmíněné domněnky a mýty; kromě jiného také zmiňuje, jak neblahé dopady měly tyto nesprávné pohledy například na knihovnu OpenSSL.

Charles-Henri Schulz se řadu let podílel na vývoji kancelářského balíku OpenOffice.org, později spoluzaložil The Document Foundation, v jejímž rámci pracuje na vývoji balíku LibreOffice. Účastnil se také návrhu a následném prosazování otevřeného formátu ODF (Open Document Format).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz