přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Svobodný software a peníze

Svobodný software a peníze

Peníze

Známý vývojář Charles Schulz vysvětluje různé aspekty vývoje svobodného softwaru v souvislosti s penězi a uvádí na pravou míru hojně rozšířené domněnky uživatelů.


Svobodný software a peníze – to je oblast, která je zatížena mnoha domněnkami, polopravdami a mýty. Uživatelé například často předpokládají, že když mohou software užívat zdarma, mají také nárok na bezplatnou podporu. „Srážka s realitou“ pak může vést k rozčarování a až k paušálnímu odmítání svobodného softwaru.

Charles-Henri Schulz, známý francouzský vývojář a propagátor svobodného softwaru, se nyní rozhodl vysvětlit různé aspekty relace svobodného softwaru a peněz. Uvádí na pravou míru již zmíněné domněnky a mýty; kromě jiného také zmiňuje, jak neblahé dopady měly tyto nesprávné pohledy například na knihovnu OpenSSL.

Charles-Henri Schulz se řadu let podílel na vývoji kancelářského balíku OpenOffice.org, později spoluzaložil The Document Foundation, v jejímž rámci pracuje na vývoji balíku LibreOffice. Účastnil se také návrhu a následném prosazování otevřeného formátu ODF (Open Document Format).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...