přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sweetch otevírá kódy svých parkovacích aplikací

Sweetch otevírá kódy svých parkovacích aplikací

Freetch

Firma Sweetch se rozhodla otevřít zdrojové kódy svých aplikací informujících o parkovacích místech v San Francisku poté, co začala čelit tlaku města na ukončení této služby.


V americkém městě San Francisco působí tři firmy, které prostřednictvím svým mobilních aplikací poskytují informace o parkovacích místech. Všechny tři dostaly od městského právníka varování, že jejich služby porušují zákon a musejí být okamžitě ukončeny, jinak že budou proskytovatelé čelit sankcím. Služby fungují tak, že řidiči za informace o volných parkovacích místech různými způsoby platí.

Firma Sweetch na to reagovala otevřením zdrojových kódů ke své aplikaci (nativní pro systém Apple iOS a webové) pod permisivní licencí MIT. Otevřená aplikace se nazývá Freetch a její soubory se zdrojovými kódy lze stáhnout na GitHubu. Zakladatelé firmy Sweetch věří, že otevření aplikací napomůže tomu, aby město přehodnotilo svůj přístup ke službám tohoto typu.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Sweetch otevírá kódy svých parkovacích aplikací
Petr Valach 28. 06. 2014, 22:45:32
Odpovědět  Odkaz 
Okamžitě sdílím na našem facebooku! Palec nahoru!

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog