přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Praha má nové teze digitální strategie

Praha má nové teze digitální strategie

Praha

Rada hl. m. Prahy schválila dokument, podle něhož by se mělo řídit rozhodování v oblasti informatiky. Klíčovými body jsou mj. nezávislost na dodavatelích, přístupnost rozhraní a otevřené licence.


Rada hlavního města Prahy na svém jednání 15. září schválila Teze digitální strategie hlavního města Prahy. Tento dokument, podle něhož by se mělo řídit rozhodování v oblasti informatiky, připravil pražský magistrát společně s Komisí pro ICT, kde jeho vznik iniciovali členové za Piráty.

Mezi klíčové body patří například zásada „jedno město, jedno IT“, přístupnost rozhraní (s funkčností napříč platformami a uživatelskými skupinami), ochrana dat (a transparence nakládání s nimi), preference digitálního řešení před ostatními, proaktivní informování občanů, otevřená soutěž mezi dodavateli (s nezávislostí na konkrétním dodavateli) a otevřené zdrojové kódy u nových řešení (s využitím řešení vyvinutých jinde a naopak poskytováním toho, co se vyvine v Praze).

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach Praha má nové teze digitální strategie
Petr Valach 18. 09. 2015, 00:07:30
Odpovědět  Odkaz 
Malé velké vítězství otevřeného softwaru.
Praha má nové teze digitální strategie
Honza Jaroš 18. 09. 2015, 13:48:28
Odpovědět  Odkaz 
Hmm, tak na otevřenou náhradu Ginisu jsem zvědavý... :-/

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog