přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Synfig Studio 1.0

Alvao

Synfig Studio 1.0

Synfig Studio

Po mnohaletém vývoji dosáhl animační software Synfig Studio přelomové verze 1.0. Nabízí řadu nových funkcí, přepracované GUI s jednookenním režimem a podporuje nové knihovny GTK 3.


Synfig Studio je multiplatformní 2D animační software vyvíjený již od roku 2003; v listopadu 2005 byly zdrojové kódy otevřeny pod licencí GNU GPL. Nyní byla vydána přelomová verze označená jako 1.0. Podporuje nové knihovny GTK 3, grafické uživatelské rozhraní bylo přepracováno s přidáním jednookenního režimu.

Přibyla také řada nových funkcí – patří k nim například skeletální animace, pokročilá deformace obrazu, synchronizace se zvukem (v Linuxu lze využít integraci s JACK), ořezový nástroj, dynamické animace nebo podpora formátu SGF.

Synfig Studio 1.0 – ukázka dynamické animace

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog