přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb

Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb

Linux

Robot Syzbot firmy Google nepřetržitě testuje linuxové jádro pomocí fuzzingu. Za dva měsíce odhalil přibližně 280 chyb.


V říjnu letošního roku byl na testování linuxového jádra nasazen fuzzing. Velmi brzy se podařilo najít zranitelnosti v ovladačích USB. Testovací robot Syzbot, který firma Google vytvořila na fuzzerem Syzkaller, jádro nepřetržitě testuje už dva měsíce a za tuto dobu odhalil zhruba 280 chyb.

V e-mailové konferenci jádra (LKML) se nyní řešilo, jak nakládat s hlášeními jednotlivých chyb, kterých je mnoho (a generují se automaticky). Je totiž například potřeba sledovat, která oprava řeší které chyby nebo testovat, zda byla určitá chyba opravdu opravena. Zatím se k žádnému konkrétnímu řešení nedospělo.

Nahoru

Příspěvky

Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb
extrém 31. 12. 2017, 11:20:53
Odpovědět  Odkaz 
ne že bych byl hustej nebo co. Ale kdo /co hlídá ten stroj, jestli ty chyby nejsou jeho vlastní? Gogole to zřejmě nebude. ten se zábava úplně jinak o silvestru.
Lukáš Jelínek Re: Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb
Lukáš Jelínek 31. 12. 2017, 14:51:52
Odpovědět  Odkaz 
Samozřejmě, že každou nalezenou chybu prověřují vývojáři, než ji opraví. Nic se neopravuje naslepo.
Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb
extrem 31. 12. 2017, 11:35:02
Odpovědět  Odkaz 
Ani to číslo se mi nezdá. Takovéhle robustní projekt jakým je linuxové jádro, tolik profi programátoru, kolem něj a to už neříkám o komunitě která tady je. kolik nezávislých očí do něj vidí. Říkám tak maximálně polovice z čísla by možná byla reální ale za pul rok ne 2 měsíce.
Lukáš Jelínek Re: Syzbot nepřetržitě testuje linuxové jádro, našel už 280 chyb
Lukáš Jelínek 31. 12. 2017, 14:58:19
Odpovědět  Odkaz 
To číslo je velmi reálné. Linuxové jádro obsahuje obrovské množství ovladačů všemožného hardwaru, často velmi exotického, který se používá jen zřídka a tak nejsou jak hlášení z chyb v provozu, tak ani dostatečné testování před vydáním jádra. Navíc se chyba nemusí projevit v běžném provozu (například u ovladače síťové karty se může projevit jen při přijetí speciálního paketu, který se v reálném provozu nikdy neobjeví; může ho ale poslat útočník a způsobit např. DoS nebo dokonce podstrčit svůj kód ke spuštění). Většina nalezených chyb bude právě v ovladačích, jak už se ukázalo u ovladačů USB. Také se bude nejvíc chyb nacházet v počátečním období - až budou opraveny (mohou to být chyby klidně řadu let staré), už to bude nacházet převážně jen ty nově vytvořené.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz