přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tesora přináší Oracle Database na OpenStacku

Tesora přináší Oracle Database na OpenStacku

OpenStack

Oracle Database už můžete používat na OpenStacku. Firma Tesora připravila řešení využívající technologii Trove; kromě této databáze je k dispozici také například PostgreSQL nebo MongoDB.


Společnost Oracle měla původně v plánu řešit si cloudové služby kompletně po svém. V květnu 2014 však ohlásila podporu pro OpenStack v Oracle Linuxu a Oracle VM, nyní je tu další novinka. Firma Tesora (partner Oracle) představila řešení umožňující používat nad OpenStackem databázový systém Oracle Database.

Využívá k tomu upravenou verzi technologie Trove, poskytující základ pro „databázi jako službu“ (DaaS). Standardní verze Trove, vyvíjená bok po boku s OpenStackem, však zatím podporuje jen databáze MySQL a Apache Cassandra. Verze firmy Tesora umí nejen Oracle Database, ale také PostgreSQL, MongoDB, CouchDB a Redis.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog