přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Úvod do technologie Apache Hadoop

Úvod do technologie Apache Hadoop

Hadoop

Sachin Bappalige vytvořil stručný a nenásilný úvod do technologie Apache Hadoop pro ty, kdo si pod tímto dnes již dobře známým názvem nedokáží představit nic konkrétního.


S technologií Hadoop (celým názvem Apache Hadoop) se dnes setkáváme prakticky na každém kroku, tedy přinejmenším pokud se hovoří o zpracování „velkých dat“ (big data). Přitom mnoho lidí si pod tímto názvem nedokáže představit nic konkrétního a celý framework i jeho využití pro ně zůstávají zahaleny tajemstvím.

Sachin Bappalige z firmy IBM napsal článek, který je „stručným a nenásilným úvodem“ do problematiky technologie Hadoop. Čtenář se dozví, jak vypadá základní ekosystém, co jednotlivé komponenty dělají, k čemu slouží souborový systém HDFS a engine pro paralelní zpracování MapReduce. Seznámí se také s rozdílem mezi verzemi 1.x a 2.0 a co přináší NextGen MapReduce (YARN).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog