přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekty Apache: Atlas a Parquet se rozvíjejí, Whirr končí

Projekty Apache: Atlas a Parquet se rozvíjejí, Whirr končí

ASF

Apache Software Foundation hlásí rozvoj dvou projektů pro big data (Atlas a Parquet). Naopak vývoj cloudových knihovnen Whirr byl ukončen.


Organizace Apache Software Foundation informovala o novinkách ve svých projektech. Ve dvou případech jde o zprávy pozitivní. Apache Atlas, framework pro řídicí vrstvu nad technologií Apache Hadoop, má novou verze 0.5, která sice nepřináší významné funkční inovace, je však signálem o tom, že je tento projekt pro big data v půli cesty k ostré verzi.

Novinky jsou také v projektu Apache Parquet, což je sloupcová databáze určená pro ekosystém Hadoop. Ani tam se nejedná o funkční změny, byly však odstraněny dvě dost zásadní chyby, které bránily masivnějšímu nasazování do praxe.

Nepříjemnou zprávou je naopak ukončení vývoje sady cloudových knihoven Apache Whirr, která vznikla v roce 2007, aby umožnila automatizovat spouštění clusterů Hadoop v cloudu Amazon EC2. Vzhledem k dalšímu vývoji cloudových služeb ztratil tento projekt do značné míry své využití a proto bylo rozhodnuto, že jeho vývoj už nebude pokračovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz