přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekty Apache: Atlas a Parquet se rozvíjejí, Whirr končí

Projekty Apache: Atlas a Parquet se rozvíjejí, Whirr končí

ASF

Apache Software Foundation hlásí rozvoj dvou projektů pro big data (Atlas a Parquet). Naopak vývoj cloudových knihovnen Whirr byl ukončen.


Organizace Apache Software Foundation informovala o novinkách ve svých projektech. Ve dvou případech jde o zprávy pozitivní. Apache Atlas, framework pro řídicí vrstvu nad technologií Apache Hadoop, má novou verze 0.5, která sice nepřináší významné funkční inovace, je však signálem o tom, že je tento projekt pro big data v půli cesty k ostré verzi.

Novinky jsou také v projektu Apache Parquet, což je sloupcová databáze určená pro ekosystém Hadoop. Ani tam se nejedná o funkční změny, byly však odstraněny dvě dost zásadní chyby, které bránily masivnějšímu nasazování do praxe.

Nepříjemnou zprávou je naopak ukončení vývoje sady cloudových knihoven Apache Whirr, která vznikla v roce 2007, aby umožnila automatizovat spouštění clusterů Hadoop v cloudu Amazon EC2. Vzhledem k dalšímu vývoji cloudových služeb ztratil tento projekt do značné míry své využití a proto bylo rozhodnuto, že jeho vývoj už nebude pokračovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »