přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uživatelé BitTorrentu nevědomky provádějí DDoS

Uživatelé BitTorrentu nevědomky provádějí DDoS

Uživatelé technologie BitTorrent se účastní páchání DDoS útoků, aniž by o tom věděli. Způsobují to chybně vložené URL.


Technologie BitTorrent funguje tak, že uživatelé sdílejí určité soubory (nebo ty části, které už mají staženy) a jiní uživatelé od nich stahují. Klasická podoba této technologie využívá tzv. trackery, což jsou servery zprostředkovávající přístup ke sdílejícím uživatelům. A pokud někdo místo URL skutečného trackeru použije omylem či záměrně URL nějakého webu, je zaděláno na velký problém, zejména u některého z populárních torrentových serverů (např. The Pirate Bay). Uživatelé se budou hromadně zkoušet připojovat na takto deklarovaný „tracker“, čímž ovšem zatíží cílový server velkým množstvím požadavků a vyvolají tak v podstatě DDoS útok.

Jedním z takto postižených je server programu OpenTracker. Neběží zde tracker, server slouží pouze ke stahování trackerového softwaru a pro další účely projektu. Pokud přichází mnoho požadavků (aktuálně je to okolo 1000 za sekundu a číslo roste), server se přetíží – běží na něm jen obyčejný Apache, který není na něco takového připraven. Fredrik Neij, bittorrentový vývojář a spoluzakladatel The Pirate Bay, už navrhl rozšíření protokolu, které bude umožňovat speciálním DNS záznamem zakázat klientům připojovat se na dané servery.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...



Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »